Изба Карабунар представя „Клуб на културните дейци“
Източник: netinfo

К ултурата не е само в книгите или на сцената. Според винарска изба Карабунар, всеки възпитава Културата в себе си! Тя лежи в нашата лична история, в нашите идеи и стремежи, обичаи и табиети. Тя се доказва, както пред обществото, така и на маса, сред приятели.

Изба Карабунар потърси историята на всички онези творци, които ни зареждат с Култура всеки ден и ги покани да станат членове на „Клуб на културните дейци“. Основно средство в разбирането на „Клуба" е силата на духа, изразена чрез творчество. Културният деец е свръхчувствителен, но приема препятствията на живота и има силата да се пребори с ограниченията. Може да погледне действителността в очите и да не се съобразява с нейните закони.

В „Клуб на културните дейци“ участват някои от най-уважаваните артисти, академици и общественици, които са част от съвременното Културно движение в България. През следващите няколко месеца Културна ракия ще ги кани на тайни сбирки, където освен ракията, ще бъдат презентирани Отлежалите традиции в храненето, Културата на табиетите, Оригиналните начини за поднасяне на питието и Лютите форми на изкуство. Какво споделиха за тях някои от най-обичаните Културни дейци, можете да следите в официалния сайт на Културна.

Всеки от нас може да открие себе си в някоя от четирите вида ракия.

Културна Оригинална е най-новото попълнение в избата на Карабунар. Тя се отличава със свежест и бистрота, нотки на цветя и мускус. Отличава се с естествена мекота и дълъг, запомнящ се послевкус. Точно както младите артисти, които развиват съвременното изкуство и култура.

Културна Люта е от онези срещи, които ще помните дълго. С интензивния си огнен вкус, тя е предназначена за любителите на силни усещания. Любима е на провокаторите, на онези, които изразяват високо мнението си. Революционерите, които не признават граници и палят искрата на съвременното общество и Културен живот.

Културна Отлежала събира в себе си традициите. Тя има богат и комплексен аромат, конячени нюанси и кехлибарен цвят. Дестилатът от местния сорт грозде червен мискет, отлежавал поне три години в дъбови бъчви е превърнал тази ракия в класика. Това е ракия за хора с история, които са събрали мъдростта на живота и сега я предават на всички нас под формата на Култура.

За най-специалните за нас хора, майсторите на изба Карабунар са направили едно истинско съкровище, отглеждано шест години в дъбовите бъчви на винарната. Това е Културна Резерва! Тя е голямата гордост на избата и се произвежда в лимитирани количества. Пие се бавно от леко затоплена широка чаша и има плътен аромат и интензивен послевкус. Това е един ексклузивен продукт, подходящ за специални и тържествени поводи и незабравим подарък за ценители.

Вече всеки може да провери що за Културен деец е в официалния сайт на Културна, както и да покаже какви са собствените му Културни табиети с #културнаракия #културнидейци #културнитабиети и в Instagram и Facebook.

Прочети името и разбери дали е за теб!

 
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
СЗО предупреди за появата на смъртоносен вирус в Етиопия

СЗО предупреди за появата на смъртоносен вирус в Етиопия

Свят Преди 7 часа

Вирусната хеморагична треска "Марбург" е един от най-опасните известни патогени, причиняващ заболяване, което често е смъртоносно

Путин и Нетаняху обсъдиха ситуацията в Близкия изток

Путин и Нетаняху обсъдиха ситуацията в Близкия изток

Свят Преди 7 часа

Споразумението за прекратяване на огъня в Газа влезе в сила на 10 октомври

Путин разговаря по телефона с беларуския си колега

Путин разговаря по телефона с беларуския си колега

Свят Преди 8 часа

Двамата лидери обмениха мнения по редица практически въпроси на двустранното сътрудничество

Учени изтъкаха миниатюрен полимер, способен да тегли кола

Учени изтъкаха миниатюрен полимер, способен да тегли кола

Технологии Преди 9 часа

Учените от Университета на Чжъцзян са преплели гъвкави и твърди полимерни вериги на молекулярно ниво

Украйна порази руска рафинерия,  радарната станция и военен влак

Украйна порази руска рафинерия, радарната станция и военен влак

Свят Преди 10 часа

Рафинерията произвежда бензин А-92/95/98/100, дизел, реактивно гориво, втечнени газове и други нефтопродукти

Бурята „Клаудия“ взе три жертви в Португалия

Бурята „Клаудия“ взе три жертви в Португалия

Свят Преди 10 часа

Наводнения парализираха Великобритания

<p>Какви са плановете за бъдещето на &quot;Лукойл&quot; в Румъния? (ОБЗОР)</p>

Какви са плановете за бъдещето на рафинерията на "Лукойл" в Румъния?

Свят Преди 10 часа

Министърът на енергетиката Богдан Иван заяви, че увеличенията на цените на горивата в Румъния не са оправдани

<p>Кой е фаворитът за следващ върховен комисар на ООН за бежанците?</p>

Шимон Холовня е фаворитът за следващ върховен комисар на ООН за бежанците

Свят Преди 11 часа

Според неотдавнашна оценка на самия Холовня неговите шансове са се подобрили значително, тъй като още страни са обещали подкрепата си за него

Украинските сили са се изтеглили от Нововасилевка в Запорожка област

Украинските сили са се изтеглили от Нововасилевка в Запорожка област

Свят Преди 11 часа

Говорителят на украинската Национална гвардия Руслан Музичук заяви, че най-трудната ситуация на фронта остава в сектора на Покровск

Запорожка АЕЦ: Ситуацията е стабилна след инцидент с електропровод

Запорожка АЕЦ: Ситуацията е стабилна след инцидент с електропровод

Свят Преди 11 часа

Това каза представител на назначеното от Москва ръководство на централата

<p>Сблъсъци на COP30 - активисти щурмуваха конференцията&nbsp;</p>

Сблъсъци на COP30 в Белем - активисти щурмуваха конференцията

Свят Преди 11 часа

С "Шествието за климата" демонстрантите се борят за климатична справедливост и защита на земите на коренното население

Зрителите избират победителя в Big Brother тази вечер

Зрителите избират победителя в Big Brother тази вечер

Любопитно Преди 11 часа

Валентин, Давид, Стоянов и Сияна се борят за голямата награда от 100 000 лв.

Колумбия купува изтребители "Грипен" заради заплахи

Колумбия купува изтребители "Грипен" заради заплахи

Свят Преди 12 часа

Договорът, който е предмет на постигнато принципно споразумение през април със СААБ, е за 17 самолета, уточни президентът Густаво Петро

Тежка катастрофа блокира прохода "Шипка", пострада мотоциклетист

Тежка катастрофа блокира прохода "Шипка", пострада мотоциклетист

България Преди 12 часа

Мотоциклетистът е откаран в болница

<p>Желязков: Това е възможният бюджет</p>

Росен Желязков: Това е възможният бюджет

България Преди 12 часа

Премиерът защити и избора на Румен Спецов за особен управител на дружествата на "Лукойл"

Иран задържа танкер с незаконна пратка в Ормузкия проток

Иран задържа танкер с незаконна пратка в Ормузкия проток

Свят Преди 13 часа

ИРНА публикува изявление на КГИР, в което се посочва, че танкерът е бил отведен в ирански териториални води