- Г-н Борисов, из парламента се носят слухове, че напролет ще водите листата на ГЕРБ за евродепутати. Вярно ли е това?

- Ако не измислят закон до тогава... Кой да води листата?

- Вие ли ще я водите?

- Ами естествено! Стига да не измислят закон дотогава.

- Какъв закон имате предвид. Кой да го измисли?

- Парламентът. Кой ?! Вижте какви изисквания има за кметовете - да не са лидери на политически партии. Значи, за президент може, за премиер може, министрите могат, а за нас кметовете не може.

Може да го направят и за евролистите. Или може да решат да допускат до тях само кметове с висше образование, за да попречат на Данчо Лечков, да речем. (б. р. пред ЕКСПРЕС. БГ градоначалникът на Сливен Йордан Лечков каза, че няма висше образование, но ще има. И съобщи, че е студент в Национална спортна академия (НСА), специалност "Футбол". Освен това Лечков припомни, че не е член на партия ГЕРБ, няма намерение да кандидатства за евродепутат, но ще се бори за втори кметски мандат. Лечков отрече версиите, според които има конфликт с Бойко Борисов).

- Но по изискванията на Европарламента вие не можете да бъдете едновременно кмет и евродепутат. Ако бъдете избран, това означава ли, че София ще остане без кмет напролет?

- Има време дотогава. Ще преценяваме. София няма да остане без кмет. Бъдете сигурни. Аз и за президент не кандидатствах и от председател на ГЕРБ се отказах... Така че, изпълнявам си ангажиментите. Виждате булевард "Мадрид" колко е хубав и голям - той е достатъчно доказателство.! Харесва ли ви? Когато дойде време за избори за евродепутати, каквото към тогавашния момент позволява законът, както винаги ние ще се съобразим с него.

- Възможно ли е да се получи както при изборите за Парламент през 2005 г., когато бяхте водач на две листи на НДСВ- в Пловдив-област и Благоевград, а после се отказахте от мандата си на народен представител?

- Вижте, господине, три пъти ви обяснявам. Когато дойде време да се говори за листи за евродепутати... То още не се знае кога ще бъде и как ще бъде - на райони ли ще е, обща листа ли ще е. Защо да говоря предварително за нещо, което не се знае как е?

Когато стане факт, ще преценя кое ще е най-добре и за мен, и за ГЕРБ, и съответно- за града. Доказал съм, че мога да взимам възможно най-добрите решения, които не са в ущърб на София.

Искам да попитам - как вчера разпределиха 237 млн. излишък без да дадат един лев за града. Нали на Румен Овчаров задръстванията му били направили впечатление? Няма ли нужда този град от допълнително финансиране след като има такова стълпотворение на хора от цялата страна тук? Хайде да поразсъждаваме на тази тема!

- Хайде! Защо постъпват с Вас така управляващите?

- Не, вие го направете като анализ.

express.bg

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
,

Носител на награда „Грами“ посвети песен на убитите протестиращи в Иран

Свят Преди 2 часа

Шервин Хаджипур посвети нова песен на множеството хора, убити в страната му по време на масовите протести срещу режима

Израел обяви мерки за засилване на контрола над Западния бряг

Израел обяви мерки за засилване на контрола над Западния бряг

Свят Преди 3 часа

Територията, която Израел окупира от 1967 г., би съставлявала най-голямата част от бъдещата палестинска държава, но много хора от религиозното дясно я считат за израелска земя

Македонски певец бе отвлечен в Белград, похитителите искали 20 000 евро

Македонски певец бе отвлечен в Белград, похитителите искали 20 000 евро

Свят Преди 4 часа

След подаден сигнал полицията е предприела мащабна операция и преследване, което преминало през Нови Белград и продължило по магистралата в посока Шид

,

Десетки хиляди бяха евакуирани в Мароко заради бурята „Марта“

Свят Преди 4 часа

Над 154 000 души в северните марокански провинции бяха засегнати от бурята

Санае Такаичи – "Желязната лейди" начело на Япония

Санае Такаичи – "Желязната лейди" начело на Япония

Свят Преди 5 часа

Очаква се днес да спечели голяма победа на предсрочните парламентарни избори

Приятел на убития Дечо Василев: Той е споделял за заплахи към тях, че ще ги разстрелят

Приятел на убития Дечо Василев: Той е споделял за заплахи към тях, че ще ги разстрелят

България Преди 6 часа

Според Мартин Гръбчев случилото се не е инцидент, а е свързано с престъпни структури на високо ниво

Виктор Орбан нарече Украйна "враг" в предизборна реч

Виктор Орбан нарече Украйна "враг" в предизборна реч

Свят Преди 6 часа

Орбан е смятан за най-близкия съюзник на руския президент Владимир Путин в ЕС, а страната му е силно зависима от руските доставки на петрол и газ

Илияна Йотова: Тервел Замфиров е героят на България

Илияна Йотова: Тервел Замфиров е героят на България

България Преди 6 часа

Вчера президентът Илияна Йотова влезе в олимпийското село, където беше посрещната от председателя на Българския олимпийски комитет Весела Лечева

Златната хроника на България: Пътят към седемте ни медала от Зимни олимпийски игри

Златната хроника на България: Пътят към седемте ни медала от Зимни олимпийски игри

България Преди 7 часа

Последният ни медал бе дело на Евгения Раданова - сребро в шорттрека на 500 м от Игрите в Торино през 2006 г.

Нова вълна от телефонни измами в Пловдив

Нова вълна от телефонни измами в Пловдив

България Преди 7 часа

Измамниците настояват за данните от банковите карти на потърпевшите

Румънският президент е поканен на първото заседание на „Съвета за мир“ на Тръмп

Румънският президент е поканен на първото заседание на „Съвета за мир“ на Тръмп

Свят Преди 8 часа

Никушор Дан уточни, че Румъния все още не е взела решение дали ще участва

Отново пламъци в Кран Монтана: Пожар избухна на мястото на голямата трагедия

Отново пламъци в Кран Монтана: Пожар избухна на мястото на голямата трагедия

Свят Преди 8 часа

При инцидента навръх Нова година загинаха 41 души

Осъдиха български шофьор на 7 години затвор в Гърция

Осъдиха български шофьор на 7 години затвор в Гърция

България Преди 8 часа

Той е участвал в тежка катастрофа с множество жертви през август миналата година

,

Лавина уби двама скиори във френските Алпи

Свят Преди 8 часа

Двамата мъже, на възраст около 30 години, са били част от група от четирима скиори, които са карали ски извън пистите без водач