"Икаме промяна в законите, с които да се спрат убийствата на животни", разясни Никола Донев. Той е инициаторът на протеста. По негова идея десетимата вегани пред парламента се опръскаха с кръв. "Изкуствена е, тъй като ние сме против убийствата"
След като окъпани веганите тръгнаха по жълтите павета, те срещнаха шокираните погледи на минувачите. Протестиращите дефилираха по "Витошка", където направиха още една акция. Един от протестиращите беше легнал, а останалите с маски на овце, прасета, крави го ядоха символично, както хората си похапват убитите животни.
Поддържането на редовни и актуални резервни копия на информацията ни е задължителна задача за модерния дигитален човек, но мнозина допускат няколко ключови грешки, които може да обезсмислят всичките им усилия и да ги оставят без бекъпи
Мъж нападна конгресменката Илхан Омар със спринцовка по време на реч в Минеаполис. Въпреки че бе напръскана с „воняща течност“, тя отказа да прекъсне проявата с думите: „Преживяла съм война, това няма да ме спре!“. Нападателят е задържан на място