Каролев и Сандов – втори рунд
Източник: netinfo

С ъпредседателят на ПП „Зелените” Борислав Сандов и икономистът и съветник на министъра на икономиката Божидар Лукарски – Владимир Каролев, продължиха разгорещения си спор, започнал в сряда предаването „Здравей, България“ по Нова ТВ за рекета на обявяващи се за екоорганизации към бизнесмени.

След като вчера Сандов заплаши Каролев със съд, днес и Каролев обеща да го съди, тъй като казал в интервю, че Каролев публично е лъгал за АЕЦ „Белене“ и КТБ и така много хора са загубили парите си. Икономистът подчерта, че не е лъгал за Белене и е говорил публично за банката едва след като тя беше поставена под особен надзор и то – публични данни.

Двамата събеседници бяха приели регламент да се изкажат всеки по пет минути, без да се прекъсват, като правото кой да започне пръв беше определено с чоп.

Този дебат не е само за екология и рекет, а за икономиката на страната. Борислав Сандов е представител на така наречените „партийни зелени”. Това, което много ги заболя, беше, че миналата есен ги направих на салата, защото програмата им беше по-лява от тази на БСП, каза Каролев.

Той посочи, че похват на природозащитните организации е да кандидатстват заедно с жалби срещу проекти, за да не може бързо да действа съдебната реформа и да трябва да се отхвърлят жалби една по една.

Факт е, че

„Зелените“, рамо до рамо с рекетьора Дончо Иванов блокират завода за рециклиране на боклук в София.

Проект, който има български ОВОС, има направена екологична оценка от Европейската инвестиционна банка, която финансира проекта, и одобрение от Европейската комисия. Дали са завели делата заедно или по отделно, не ме интересува, каза Каролев.

Икономистът обвини тези организации, че бавят инвестиция на канадска компания в Крумовград, „а Канада е на седмо място в света по ниско ниво на корупция“, добави икономистът.

От своя страна Сандов посочи, че Дончо Иванов е типичен пример за екорекетьор.

Ще съдействаме на всяка медия, която задълбае и реши да покаже кои са истинските природозащитници и кои са фалшиви,

увери той.

Сандов коментира, че автентичното зелено движение може да се види на „Орлов мост”, по Черноморието, в защита на природните паркове.

Сега се води пропагандна кампания, опити за набеждаване, осъществявана най-вече през „медиите-бухалки”, каза Сандов. Подготвяме се да съдим тези медии.

Ние не спираме бизнеса, а използваме всички инструменти, които са налични, за да защитим обществените интереси. Ако бизнесът в България прави нещата, както трябва да се случват, в рамките на закона, той няма да се притеснява от нас или от някой друг. Използването на съдебната система е демократично право, подчерта Сандов.

Ние искаме да се развива бизнесът, но устойчивият, зеленият бизнес. В България „зелена енергия” стана мръсен бизнес, а според последната статистика на Брюксел този сектор е създал 1 млн. работни места. „Европа върви към „зелена икономика, към устойчиво развитие. Това са плановете на ЕС и това е, което се опитваме да правим ние в България. За съжаление срещаме хората и инструментите на статуквото, които искат да блокират този процес. В същото време очернят зеленото движение, като създават псевдоорганизации, псевдопартии и така се опитват да объркат българските граждани кой кой е“, добави Сандов.

Вижте целия разговор във видеото:

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Сачева призова за законодателни промени за коледните добавки

Сачева призова за законодателни промени за коледните добавки

България Преди 3 часа

Сачева: Има възможност да се направи справедливо разпределение на средствата

<p>Федоров: Най-трудната ситуация от старта на войната</p>

Запорожие е в най-трудната ситуация от началото на войната в Украйна

Свят Преди 4 часа

Федоров: С армията обсъдихме въпроса как трябва да действаме

НАТО тества нова защита, за да отблъсне Русия

НАТО тества нова защита, за да отблъсне Русия

Свят Преди 6 часа

Разполагането на системата „Пчелояд“ е част от спешните усилия на НАТО да укрепи източния си фланг

Разкриха мрежа за фалшиви новини в България

Разкриха мрежа за фалшиви новини в България

България Преди 7 часа

Документът е посветен на използването на ТикТок на Балканите

Проверка разкри огромни нарушения по Черноморието

Проверка разкри огромни нарушения по Черноморието

България Преди 8 часа

Масово застрояване върху речни легла и дерета

Разбиха руска престъпна мрежа, пращала бомби в  Европа

Разбиха руска престъпна мрежа, пращала бомби в Европа

Свят Преди 8 часа

Действията са били организирани и координирани от руски граждани

Заловиха пиян шофьор с почти 5 промила алкохол

Заловиха пиян шофьор с почти 5 промила алкохол

България Преди 9 часа

На водача досега три пъти му е било отнемано свиделството за правоуправление

<p>NASA откри нещо странно на Марс, което може да идва от друга планета</p>

NASA откри странен камък на Марс, който може да идва от друга планета

Свят Преди 9 часа

Необичайният състав на камъка и странната му форма са привлекли вниманието на марсохода Perseverance

Преобърна се цистерна, блокира прохода Боаза

Преобърна се цистерна, блокира прохода Боаза

България Преди 9 часа

Със специализирана техника се извлича тежкотоварният автомобил

Коментарите на Такаичи разгневиха Китай, преговорите за Тайван се провалиха

Коментарите на Такаичи разгневиха Китай, преговорите за Тайван се провалиха

Свят Преди 9 часа

Такаичи предизвика най-сериозния дипломатически конфликт между двете държави от години

Синдикатът „Подкрепа“ започва серия от протести в цялата страна

Синдикатът „Подкрепа“ започва серия от протести в цялата страна

България Преди 9 часа

Протестните действия ще се провеждат поетапно

Кремъл обвини Полша в русофобия

Кремъл обвини Полша в русофобия

Свят Преди 9 часа

„Русия е обвинявана за всички прояви на хибридна и директна война, които се случват“, заяви Дмитрий Песков

О Джей Симпсън

О Джей Симпсън и дългият 30-годишен иск – $ 58 млн. за семейството на Голдман

Любопитно Преди 9 часа

30 години след убийствата на Рон Голдман и Никъл Браун, изпълнителят на наследството поема многомилионния дълг, въпреки скромното състояние на Симпсън

Терористична атака на Западния бряг, един е убит, а трима са ранени

Терористична атака на Западния бряг, един е убит, а трима са ранени

Свят Преди 10 часа

В изявление на военните се казва, че двама нападатели са били убити от военнослужещи, но не се предоставят повече подробности

Националната гвардия на Украйна: Нуждаем се от повече дронове и по-добра тактика

Националната гвардия на Украйна: Нуждаем се от повече дронове и по-добра тактика

Свят Преди 10 часа

Руските сили адаптират тактиката си към условията на приближаващата зима, а украинската армия трябва да въведе двойно повече технологични иновации

Омбудсманът иска оттегляне на промените за паркиране в София

Омбудсманът иска оттегляне на промените за паркиране в София

България Преди 10 часа

Тя се обърна към областния управител на София-град Стефан Арсов