"БТПП: Има първи сигнали за излизане от кризата" и доказателство за това е външнотърговският баланс на страната, пише в. "Монитор" като цитира изказване на председателят на Българската търговско-промишлена палата Цветан Симеонов.
В интервю за "Капитал" финансовият министър Симеон Дянков посочва основните ползи за икономиката, ако влезем в еврозоната - няма да ни е нужен фискалния резерв, а парите от него могат да се използват за инфраструктурни проекти; лихвените проценти по кредитите ще паднат между два и три процентни пункта; по-голяма стабилност.
"Недосегаемите" наливали крадения ДДС в партия", вероятно под формата на купуване на гласове или влияние, пише в. "Труд" като цитира вицепремиера и вътрешен министър Цветан Цветанов пред БНТ.
Той обаче само косвено потвърдил, че става дума за движението "Лидер".
В друга статия със заглавие "Борисов: Готвим удари по контрабандисти", вестникът пише, че в следващите седмици се очакват разкрития за нелегална търговия с алкохол и цигари.
"Идва краят на иманярската епоха", отбелязва в интервю за "Монитор" д-р Тодор Чобанов, зам.-министър на културата. Според него в края на 90-те, когато е закрито специализираното звено в ГДБОП, контролът е отслабнал и е последвало създаването на организирани престъпни групи за иманярство. Почти няма археологически обект в България, който да не е бил предмет на иманярски набези, а някои са поразени на 100%.
В резултат на това културният слой драстично намаля, така че ние сме свидетели на "края на иманярската епоха", казва д-р Чобанов.
"Премиерът разреши само МВР да не съкращава разходи и щат", отбелязва в. "Сега". Всички останали ведомства ще трябва да се справят с 90% от предвидените за тях средства. Така очакваният ефект от тази мярка ще намалее с близо 96 млн. лева - над 1/5 от обещаните общо 450 млн. лева икономии, изчислява изданието.
В тази връзка "Сега" коментира, че охолството в МВР излиза прекалено скъпо. Според данни на самото министерство от януари само 26 861 от 61 170 служители във ведомството имат полицейски функции. Останалите запълват раздутата администрация, голяма част от която действа със спорна ефективност.
"Кризата увеличи двойно дълговете на граждани и фирми", пише в. "Сега". За една година дълговете на граждани и фирми, които подлежат на принудително събиране, са скочили двойно, обявиха вчера от Камарата на частните съдебни изпълнители.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!