Личният коафьор на президента на Франция Франсоа Оланд печели около 10 хил. евро месечно от 2012 г. насам. Коафьорът никога не позволява някой друг да го замества. Той идвал на работа много рано в Елисейския дворец, за да положи всекидневни грижи над прическата на президента.
Астрономи откриха звездата S301, която се движи по екстремна орбита около супермасивната черна дупка в центъра на галактиката ни. Откритието може най-накрая да разкрие ключови тайни за въртенето и гравитацията на Стрелец A*.
Консумацията дори на една напитка с добавена захар дневно може да повиши риска от рак на стомаха почти два пъти и половина. Ново проучване сред 112 000 души разкрива сериозната опасност от захарните напитки и последиците за здравето от тях
Бившият министър Михайло Федоров поиска провеждането на избори въпреки войната, обвинявайки правителството в загуба на доверие и корупция. Проучванията показват, че той вече се ползва с по-високо одобрение от самия президент Зеленски