Мъж открадна личните данни на съсед и извърши 39 нарушения на пътя
КАТ с голяма акция в София   
Източник: БГНЕС

М ъж от Велинград открадна личните данни на свой съсед и се превърна в ненаказуем шофьор на пътя, съобщи Нова телевизия.

39 пъти бил спиран от катаджиите за различни нарушения, включително и за употреба на алкохол.

Всеки път се изплъзвал от наказанията и глобите, като се представят пред полицаите с името и ЕГН-то на съседа си.

Без да подозира, дървосекачът Живко Цимпарев става жертва на своя приятел и съсед Димитър Михайлов. Къщите на двамата са една до друга в ромската махала на Велинград.

Димитър често гостувал на Живко, но с користна цел, за да открадне самоличността му. Научил трите му имена и ЕГН и бързо измислил схема, за да надхитри катаджиите.

Когато го хващали в нарушение, Димитър обяснявал, че забравил документите си и се представял за съседа си. Така 39 пъти Димитър Михайлов преметнал полицаите, представяйки се за друг човек.

Въпреки че бил спиран от катаджии в три различни области – Пазарджишка, Благоевградска и Смолянска, нито един от органите на реда не се усъмнил в самоличността му. Но и нито веднъж не бил обстойно проверен, след като нямал документи за самоличност.

Дори и за това нарушение нямал актове. Най-парадоксалното е, че го хванали да шофира пиян. Живко разбрал за измамата на своя приятел, едва когато полицаите отишли в къщата му, за да вземат книжката му.

Тъй като вече имал 39 неплатени акта за над 1200 лева, мъжът потърсил адвокат, а той на свой ред започнал собствено разследване и стигнал до крадеца на самоличност.

По случая прокуратурата в Пазарджик е образувала досъдебно произвоство. От полицията в града обясниха, че докато то не приключи, не може да започне проверка в местния КАТ кои са полицаите, които не са проверили самоличността на мъжа, представил се за своя съсед.

Нова телевизия научи от свои източници, че по случая вече е наказан един от полицаите, проявил небрежност. Той е изведен от системата на Пътна полиция и е пренасочен като инспектор в отдалечено РПУ.

Адвокатът, който е бивш шеф на КАТ във Велинград пояснява, че пътните полицаи са допуснали груба грешка при уточняването на самоличността, още повече, когато човек е без документи. Адвокатът е поискал графологична експертиза, която е показала, че подписите под актовете не са на Живко, а на неговия приятел Димитър, когото в квартала всички определят като добро момче.

Димитър Михайлов, който е откраднал самоличността на съседа си в момента е в Пазарджишкия затвор, но за друга кражба. Потърпевшият Живко вече е осъдил полицията в Пазарджик и тя е върнала неправомерно отнетата му шофьорска книжка. Сега завежда ново дело – срещу МВР за актовете, незаконно написани на негово име.

- Толкова години сте женени, а колкото пъти ви срещна, винаги се държите за ръка. Възхищавам се на любовта ви! - Ако я пусна, веднага…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Топ съвети за шофьори: Как да пътуваме безопасно за Коледа и Нова година

Топ съвети за шофьори: Как да пътуваме безопасно за Коледа и Нова година

България Преди 9 минути

Пътуването с автомобил през зимата може да бъде истинско предизвикателство, но с добра подготовка и внимание към детайла рискът намалява значително

Тръмп изпраща Уиткоф при Путин в Москва

Тръмп изпраща Уиткоф при Путин в Москва

Свят Преди 8 часа

Той каза, че министърът на сухопътните войски Дан Дрискол ще се срещне с украинската страна

Европейците призоваха САЩ да продължат натиска върху Русия

Европейците призоваха САЩ да продължат натиска върху Русия

Свят Преди 9 часа

Коалицията на желаещите ще продължи да подкрепя Украйна

Окончателно: 27 години затвор за Жаир Болсонаро

Окончателно: 27 години затвор за Жаир Болсонаро

Свят Преди 9 часа

Болсонаро беше осъден през септември за неуспешен опит за организиране на преврат

<p>Доналд Тръмп: Съвсем близо сме</p>

Доналд Тръмп за края на войната в Украйна: Съвсем близо сме

Свят Преди 10 часа

Той присъства на събитие в Белия дом

Съоснователят на "Лукойл" е продал своя дял в компанията

Съоснователят на "Лукойл" е продал своя дял в компанията

Свят Преди 10 часа

69-годишният Федун стана един от най-богатите хора в Русия по време на хаотичната приватизация през 90-те години на миналия век

Повдигнаха обвинение на шофьора, причинил смъртта на семейство с дете край Пловдив

Повдигнаха обвинение на шофьора, причинил смъртта на семейство с дете край Пловдив

България Преди 10 часа

Според обвинението мъжът е нарушил правилата за движение и по непредпазливост е причинил смъртта на семейство

<p>Радев: Нарушаването на върховенството на правото подкопава устоите на демокрацията</p>

Румен Радев: Нарушаването на върховенството на правото подкопава устоите на демокрацията

Свят Преди 10 часа

Радев се срещна с председателя на Федералния конституционен съд на Федерална република Германия

Беларуският опозиционер Николай Статкевич е върнат в затвора

Беларуският опозиционер Николай Статкевич е върнат в затвора

Свят Преди 10 часа

Статкевич беше част от група от 52 политически затворници, освободени на 11 септември след преговори с Вашингтон

<p>Папамобилът на Франциск става мобилен здравен център&nbsp;</p>

Папамобилът на Франциск става мобилен здравен център за Газа

Свят Преди 11 часа

Мобилната клиника ще влезе в Газа веднага щом е възможно, каза на пресконференция генералният секретар на "Каритас" Алистър Дътън

Приключи протестът срещу насилието над жени в София

Приключи протестът срещу насилието над жени в София

България Преди 11 часа

Протестът беше организиран от колектив "Феминистки мобилизации" по повод Международния ден за елиминиране на насилието над жени

Макрон: Най-сетне има шанс за постигане на реален напредък към мир в Украйна

Макрон: Най-сетне има шанс за постигане на реален напредък към мир в Украйна

Свят Преди 11 часа

"Украйна имаше своя опит с неспазени обещания при поредицата руски агресии, затова солидните гаранции са необходимост", подчерта Макрон

Двама загинаха в тежка катастрофа край Шуменско

Двама загинаха в тежка катастрофа край Шуменско

Свят Преди 11 часа

Над 70 хил. са установените нарушения от началото на годината до края на октомври по пътищата в област Шумен

<p>Бюджет 2026: ЕК вижда риск за България</p>

ЕК предупреди за риск от несъответствие на бюджетните планове на България за 2026 г. с фискалните изисквания на ЕС

Свят Преди 11 часа

От 2024 г. всяка страна трябва да подготвя многогодишен фискален план с определена траектория на разходите

<p>Нови арести за&nbsp;обира на века в Лувъра</p>

Нови арести за обира на века в Лувъра, още четирима са задържани

Свят Преди 12 часа

Всички задържани са от парижкия регион

Коментар на Русия за мирния план в Украйна: "Твърде много непонятни неща" - Лавров

Коментар на Русия за мирния план в Украйна: "Твърде много непонятни неща" - Лавров

Свят Преди 12 часа

Стремежът Тръмп да спре бързо кръвопролитието заслужава поощрение, но във всички "спрени" от него конфликти до момента не са засегнати техните основни причини, каза Лавров