Пламен Георгиев

Бензин в кръвта. Това е толкова изтъркано клише, че дори е срамно да се използва, но редакторът на автомобилната ни рубрика не се замисля да го използва по свой адрес. Пламен Георгиев има 26 години стаж като автомобилен журналист, през което време има близо 1100 тестове на различни модели, модификации, версии. От три години е главен редактор на CarMarket.bg

<p>Едно по-различно комби</p>

Едно по-различно комби

Феновете на спортните комбита потриват ръце и благодарят на Mercedes за новия CLA 45 Shooting Brake.

<p>Peugeot 508 SW е най-красивото комби (тест драйв)</p>

Peugeot 508 SW е най-красивото комби (тест драйв)

Комби автомобилите са всичко друго, но не и красиви. Багажникът на 508 SW не е най-големият, но определено е най-добре изглеждащото комби според мен, колкото и субективно да е това мнение.

<p>Това е лунният превоз за японските астронавти</p>

Това е лунният превоз за японските астронавти

Вече писахме за лунохода на Toyota, но сега е ясна и времевата рамка, в която той ще бъде изработен и изстрелян в космоса.

<p>Това ще е най-мощният сериен автомобил</p>

Това ще е най-мощният сериен автомобил

Ще бъдат произведени само 130 бройки, а цената… цената е милиони.

VW Passat 2020

Новата „ръчка” на VW e по-екологична и тиха

Пръв новата ръчна скоростна кутия ще получи Passat.

Tesla Model S 2013

900 000 км пробег с Tesla Model S

Границата от 1 000 000 ще бъде достигната по-късно тази година.

<p>Aston Martin Valkyrie е аналог на Ф1 болид за пътя</p>

Aston Martin Valkyrie е аналог на Ф1 болид за пътя

Уникалността на модела ще бъде гарантирана с факта, че ще бъдат произведени само 150 бройки.

<p>Е-колите на Ford ще стъпят на платформа на VW</p>

Е-колите на Ford ще стъпят на платформа на VW

Сътрудничеството между двата концерна се задълбочава, както се и очакваше.

Херберт Диес (по средата), председател на борда на директорите на Volkswagen AG, обявява финансовите резултати на концерна за 2018 г.

Automotive News: „Фолксваген” ще избере Турция

Все още няма официално становище по темата, но един от най-авторитетните автомобилни сайтове твърди, че южната ни съседка вече е избрана.