Трима са в неизвестност след взривовете край Петолъчката
В сливенската болница са настанени част от ранените при взривовете в района на "Петолъчката"   
Източник: Иван Янев, БГНЕС

Трима души са в неизвестност след взривовете в складовата база край "Петолъчката" и се издирват, каза снощи вътрешният министър Цветан Цветанов, който присъства на заседанието на кризисния щаб на мястото на инцидента с областните управители на Сливен и Ямбол и министъра на отбраната Аню Ангелов.

Бронирана техника - "пустинна котка", влезе в района на складовете, за да провери за хора там, по-късно издирването бе преустановено и ще продължи в сряда сутринта.

Към момента няма установени жертви,

каза Цветанов пред журналисти.

"Проверява се системата на човешки ресурси, за да знаем колко точно хора са били на работа. Към настоящия момент ни се казва – 21 служители и четирима от фирмата за СОТ. Те са живи и здрави, излезли са преди това", каза още вътрешният министър.

Здравният министър Десислава Атанасова съобщи във включване за ТВ7, че девет ранени са настанени в болниците в Ямбол и Сливен, състоянието им е стабилно. Засега не се налага транспортирането им до София, консултантите от столицата помагат на лекарите в двете болници.

В сряда ще се използва летателна техника и роботи за издирване на тримата работници, останали в неизвестност след взривовете, уточни Цветан Цветанов в извънредно включване по БНТ.

Това, което колегите предприеха като действия със специализираната част, за съжаление безуспешно, в светлата част да се продължи издирването на тези трима човека, защото имаше още взривове, които се чуха и се предпочете да не се застрашава животът на спасителите, обясни вътрешният министър.

Вътрешният министър посочи, че в кризисната ситуация се е действало по правилник - осигурена е трикилометрова зона за безопасност, евакуирана е част от село Лозенец и от село Горно Александрово.

Цветанов посочи, че е осигурена

полицейска охрана на къщите на евакуираните в двете села.

По думите на министър Аню Ангелов в момента все още няма точни данни за това какво количество и видове боеприпаси е имало в складовете. Не са известни и причините за взривовете.

Една от версиите, по които се работи е нарушение на технологичната дисциплина.

Предстои проверка за изясняването на количеството и вида на боеприпасите в складовете на фирма "Берета Трейдинг".

Взривовете са започнали от производствен цех номер едно и там са били петима души, които са работили по разснаряжаването на снаряди, за да може да бъдат утилизирани, каза министър Ангелов.

Цветанов уточни, че двама от работниците са били изхвърлени на няколко метра от взривната вълна, успели са да се изтеглят и сега са вън от опасност.

На мястото на инцидента днес бе зам.-главният прокурор Бойко Найденов и служители от Националната следствена служба, които ще започнат разследващите действия. В района на инцидента пристигна и Цветлин Йовчев, началник на кабинета на президента Росен Плевнелиев.

Кратер с дълбочина повече от четири метра има на мястото на първата експлозия,

нищо не е останало от цеха, съобщи зам.-главният прокурор Бойко Найденов.

Окръжна прокуратура – Сливен е образувала досъдебно производство заради взривовете. На място се водят разпити, целящи да се установят причините за инцидента.

Нощ. В апартамента на доктор звъни телефона: - Докторе, мъжът ми ме обиди. - И защо ми се обаждате? - Ще му трябват няколко шева...
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Земетресение с магнитуд 6 по Рихтер разтърси Индонезия

Земетресение с магнитуд 6 по Рихтер разтърси Индонезия

Свят Преди 53 минути

Това съобщи Агенцията по метеорология, климатология и геофизика на Индонезия

Йеменският премиер подаде оставка

Йеменският премиер подаде оставка

Свят Преди 1 час

Той посочи, че е "срещнал много трудности"

Вдигнаха въздушна линейка заради бургазлия, нуждаещ се от спешна операция

Вдигнаха въздушна линейка заради бургазлия, нуждаещ се от спешна операция

Свят Преди 2 часа

Медицински хеликоптер е осъществил незабавно транспортирането на пациента до болница в София

Моторист пострада тежко при инцидент на Подбалканския път

Моторист пострада тежко при инцидент на Подбалканския път

Свят Преди 2 часа

По първоначални данни мотористът се е блъснал в движещ се пред него лек автомобил

Израел прехвана ракета от Йемен, хусите поеха отговорност

Израел прехвана ракета от Йемен, хусите поеха отговорност

Свят Преди 3 часа

Няма данни за пострадали хора и нанесени материални щети

Южна Корея влиза в изборна буря

Южна Корея влиза в изборна буря

Свят Преди 3 часа

Той ще се изправи в тежка за десницата битка с фаворита и кандидат на либералите за поста И Дже-мьон

<p>&quot;Украйна няма да бъде докосвана от руснаците&quot;</p>

Зеленски очаква помощта от САЩ да се удвои през 2025 година

Свят Преди 3 часа

Наскоро американските власти подготвиха нови икономически санкции срещу Москва

Кой печели изборите в Австралия?

Кой печели изборите в Австралия?

Свят Преди 4 часа

Изборната надпревара беше доминирана от теми като поскъпването на живота и ефекта от политиката на президента на САЩ

Дамаск гори, ООН негодува: Израел с нови удари в Сирия

Дамаск гори, ООН негодува: Израел с нови удари в Сирия

Свят Преди 4 часа

Според израелското армейско радио 16 сирийски друзи са приети в израелски болници от началото на седмицата

<p>Истанбул се люлее отново</p>

Земетресение в Истанбул

Свят Преди 4 часа

Земетресението се е усетило по-осезаемо в европейската част на Истанбул

Митничари откриха пачки евро под леглото на тираджия

Митничари откриха пачки евро под леглото на тираджия

България Преди 4 часа

Недекларираната валута е задържана

Тройното убийство в Швеция: Още двама души са задържани

Тройното убийство в Швеция: Още двама души са задържани

Свят Преди 5 часа

Трима млади мъже на възраст между 15 и 20 години бяха убити на 29 април във фризьорски салон

Принцеса Шарлот

Тя е „тайното оръжие на кралското семейство“

Любопитно Преди 5 часа

Ето кой е „шефът в семейството“ на принц Уилям и принцеса Катрин

<p>&ldquo;Лошите хора си го заслужават&rdquo; - Вярвате ли в кармата?</p>

“Лошите хора си го заслужават”: Проучване установява, че повечето вярващи в кармата мислят така

Любопитно Преди 5 часа

Концепцията за карма произхожда от азиатските религиозни традиции като индуизма и будизма

Ден за размисъл в Румъния преди президeнтския вот

Ден за размисъл в Румъния преди президeнтския вот

Свят Преди 5 часа

Кандидатите са общо 11, като четирима от тях са независими