Французинът, убил в понеделник двама души в градчето Души ле Мин, Северна Франция, стрелял по тях заради спор за паркиране, предаде Франс прес.
Загиналото младо семейство пристигнало на гости при роднини, за да покаже новороденото си дете, и оставило колата си недалеч от дома на 65-годишния мъж, бивш общински служител.
Ядосан от това, той продупчил гумите на колата. Според прокурора мъжът е бил пиян.
Собственикът на колата тръгнал да иска обяснения от по-възрастния мъж. Той излязъл срещу него с пушка в ръка и след няколко мига открил огън. Загинала и жената на собственика на паркираната кола. Двамата били на по двайсетина години.
Стрелецът се затворил в дома си и направил опит да се самоубие. Накрая обаче се предал на пристигналите полицаи.
Мъжът ще бъде съден за умишлено убийство.
Пари, скрити в сутиен, спасили живота на 58-годишна бразилка, попаднала в престрелка, предаде Асошиейтед прес.
Драмата се разиграла в събота град Салвадор, в северозападната част на Бразилия. Жената пътувала с автобус, който бил завзет от двама въоръжени мъже. В него пътувал и полицай, който не бил на смяна, но който открил огън по нападателите. Започнала престрелка и един куршум улучил жената отляво в гърдите.
Тя била скрила в сутиена си пачка от 150 реала (около 70 долара). Банкнотите забавили и отклонили куршума достатъчно, че да не я прониже в сърцето и да не я убие на място. Жената била оперирана куршумът бил изваден. Намесилият се полицай обаче загинал.