Ще има нови стрелби, цитира от своя страна "Новинар" прогнозата на Бойко Борисов. А иначе - 8000 въоръжени бандити шетат по улиците. Държавата на крак заради убийствата, обявява "Дума".
Какво изправя държавата срещу този еничарски корпус? - пита "24 часа". България е малка страна и ако имаше желание в партиите и политиците, престъпността отдавна да е сведена в допустимите граници. На практика обаче топлите връзки между бандити и полицаи от всякакъв калибър са толкова здрави, че цифрите нищо не казват или подвеждат, убеден е вестникът.
Издирват 8000 опасни лица. Версиите за убийството на Илия Павлов били седем, отбелязва от своя страна "Пари". Сред версиите били амбицията за завземане на хазартния бизнес в съседна Македония, апетитите в модния бизнес, предстоящата приватизация на държавната фирма "Булгаргаз", продажбата на сръбската държавна туристическа компания "Пътник", туристическият бизнес във Варна, както и връзки с банковото дело, разкрива подробности "24 часа". Каквито и да са причините - Дарина Павлова предупреди: MG не се продава, отбелязва "Дума".
Видни масони пък изпращат втория по ранг масон у нас, допълва вестникът. Илия Павлов разцепи масоните, разкрива "Труд".
Разцепление има и в позициите на България по иракската криза. Кабинетът одобри на тъмно подкрепа за нова резолюция срещу Ирак. Говорителят на Министерския съвет не може да си спомни кога е взето решението, разкрива "Дума". Симеон: "Всичко за Ирак е пресметнато". Кабинетът уведомил Първанов за позицията на посланика ни в ООН, допълва "Стандарт". Това, което остава обаче, е: в кабинета не знаят кога са решили за Ирак, отбелязва "Пари". Разнобой в правителството - обсъждана ли е темата за втора резолюция на ООН, приглася "24 часа". Кабинетът решил за удар.
Колкото до коментара за решението на самия Сакскобургготски дали ще гласуваме за втора резолюция: "Ще има преговори. Всичко това според момента и което се реши, когато дойде точно тази тема налице... Всичко е пресметнато. Обсъжда се както трябва. Моля ви се. Помогнете ми всички, да не стане тука една виртуална политика, а да се придържаме към реална политика."
България ни подкрепя, обявява обаче вместо премиера американският държавен секретар Колин Пауъл в интервю за телевизия "Фокс", цитиран от "Стандарт". А US военни в Сарафово обещали: "Пазим ви", допълва Пари.
Симеончо се учил, учил, но никой не бил чувал нещо да е изучил. Това всъщност нямало значение - за народа било по-важно не какви способности, а какви връзки има човек, пък резюмира ситуацията "Труд".
Ирак не бива обаче да се смесва с разширението на Изток, цитира "24 часа" позицията на еврокомисаря по разширяването Гюнтер Ферхойген. На срещата си с външния министър Соломон Паси той обявил, че за него е важно да разделим темите за Ирак и разширението на ЕС, защото Съветът за сигурност на ООН бил едно, а Европейският съюз - друго.
На въпрос дали България може да има пречки при присъединяването си заради реакцията на някои членки за позицията ни по Ирак, Ферхойген заявил, че не знае и затова не искал да спекулира на тази тема, допълва вестникът.
Присъединяването към Евросъюза - по план, успокоява и "Труд". Засега Франция и Испания задържали затварянето на глава "Транспорт" заради проблеми със сигурността на морския ни транспорт, пояснява вестникът.
"2003-та обаче ще е решаваща за вас, защото в доклада за тази година трябва да бъде записано, че България е започнала провеждането на успешни реформи в съдебната система", цитира "24 часа" Гюнтер Ферхойген.
В света, в който живеем днес, обаче мярката са парите. В поезията - думата. А в утопиите човекът е мярка за всичко, споделя поетът Любомир Левчев в интервю за "Труд" по повод излизането на новата му стихосбирка "Вечерен акт". А в живота любовта и поезията се губят най-лесно. Най-често се губят поради небрежност. Или поради страха да не ги загубиш.