Пламен Георгиев

Бензин в кръвта. Това е толкова изтъркано клише, че дори е срамно да се използва, но редакторът на автомобилната ни рубрика не се замисля да го използва по свой адрес. Пламен Георгиев има 26 години стаж като автомобилен журналист, през което време има близо 1100 тестове на различни модели, модификации, версии. От три години е главен редактор на CarMarket.bg

12 електромобила и 14 млн. коли на година от Алинаса

12 електромобила и 14 млн. коли на година от Алинаса

До 2022 г. на пазара ще бъдат лансирани 12 нови елактромобила, но това е само част от супер амбициозния план на Карлос Гон.

Range Rover Velar 300D First Edition

RR Velar разбива германското статукво (тест драйв)

Прилича на гладко полиран камък на морския бряг. Освен атрактивния външен вид и въздушното окачване, Velar има още скрити козове, за да прескочи квалификациите и да се класира директно за финала на този елитен турнир.

Това е най-големият „електромобил” в света

Това е най-големият „електромобил” в света

Изглежда като шега, но този камион е специална поръчка за мина в Швейцария и наистина се задвижва с помощта на батерии.

Норвегия моли за въздържане от… електромобила

Норвегия моли за въздържане от… електромобила

Страната е с най-големи продажби на електромобили в цяла Европа. Продажбите са толкова много, че в последно време властите се сблъскват с огромен проблем.

Mack показа новия си флагман

Mack показа новия си флагман

Култовият американски производител представи върховния си седлови влекач Anthem.

Топ мениджър на BMW се заяде с Mercedes

Топ мениджър на BMW се заяде с Mercedes

Мениджърът на компанията от Мюнхен заяви, че е само въпрос на време преди и баварците ще пуснат пикапк.

Mercedes Benz GLC Coupe тест драйв

BMW X4 си намери майстора (тест драйв)

Приликите с големия GLE Coupe са тук, но за щастие разликите са повече. По-големият модел определено предизвиква двуполюсни мнения, докато при GLC Coupe размерите и дизайнът си пасват отлично, което неутрализира биполярността на мненията, предизвикващ GLE Coupe.

Jaguar E-Pace наруши съня на немските конкуренти

Jaguar E-Pace наруши съня на немските конкуренти

Вълнуващото ново попълнение в гамата на „котката” е позициониранo изключително атрактивно за българския пазар с начална цена от 63 000 лв. с ДДС.

Honda ще електрифицира всеки нов модел

Honda ще електрифицира всеки нов модел

Във Франкфурт компанията представи Honda Urban EV Concept, чиято серийна версия ще видим през 2019 г.