На трета страница изданието съобщава, че при изпитания вчера влакът "Юростар" е счупил рекорда за най-бърза скорост на влак във Великобритания - 208 мили, или близо 335 км/ч. В редакционен коментар вестникът отбелязва: "Нов рекорд по скорост на влак беше постигната вчера. Не обаче от "Юростар", а от влак, управляван толкова успешно в продължение на много години от директорите на компании във Великобритания... Това, което наистина дразни, е, че членовете на бордове се правят, че не виждат връзка между това да плащат на себе си увеличение над 20% годишно, като в същото време държат нарастването на доходите на онези под тях, които вършат толкова работа, само до 3,2%", отбилязва с горчивина изданието.
"От Русия със страх" е заглавието на редакционен коментар на ТАЙМС по повод конфронтацията между руските политици и корпоративните олигарси. В него се отбелязва, че отношенията на Русия с бизнеса и хората, които той контролира, са непостоянни вече десетилетие. След като разглежда различните хипотези за скорошната атака от страна на руската бюрокрация срещу голямата петролна компания "Юкос", вестникът пише, че президентът Владимир Путин трябва да сложи край на тази ситуация. "Акциите на "Юкос" падат. Чуждестранни инвеститори, които се притесняват от евентуални загуби в Русия, говорят вече за влагане на парите си на други места. Президентът трябва да издигне глас, за да спре хрътките", заключава "Таймс".
На една от вътрешните си страници ИНДИПЕНДЪНТ обширно информира за доклад на организацията за защита на човешките права "Амнести интернешънъл", в който се предупреждава, че туристите трябва да бъдат нащрек, когато посещават страни като Ямайка, Мароко, Турция, Тунис, Египет, Тайланд и Малдивите. Причината тези страни да бъдат подложени на критика е, че в тях често се нарушават човешките права. Като пример "Амнести" посочва препълнените затвори.
От тази гледна точка ИНДИПЕНДЪНТ посочва и страните, които спокойно могат да бъдат посещавани от туристите: Австралия, Канада, Швейцария и Норвегия. В редакционен коментар вестникът подчертава, че британците никога не взимат под внимание политиката, когато избират къде да прекарат почивката си. "В крайна сметка, много от нас се наслаждаваха на първото си излизане в чужбина през 60-те и 70-те години на екскурзии в Испания, управлявана тогава от генерал Франсиско Франко - приятел на Хитлер и Мусолини - пише изданието и заключава: - За съжаление когато моралът се състезава със слънчевите лъчи, обикновено побеждава климатът."
Водещата новина за ДЕЙЛИ ТЕЛЕГРАФ е, че британско семейство - 45-годишна жена и двамата й синове, на 22 и на 18 години - са били осъдени по бърза процедура в Гърция за счупване на крак на магазинер, с когото се спречкали. Жената е била осъдена на три месеца затвор, а синовете й - на по една година. След обжалване обаче синовете са били освободени, а жената трябвало да плати глоба от 600 лири в замяна на затворническата присъда. Синовете твърдят пред вестника, че са били малтретирани от гръцката полиция. Според семейството присъдите им и отношението на гръцките власти са отговорът на Гърция срещу пияните и похотливи млади британски туристи на островите Родос и Корфу.