Първата страница на "Гардиън" е украсена също така със снимка на Майкъл Хауърд, но заглавието е друго: "Нощната работа е свършена: Дънкан Смит е вън, Хауърд е готов да поеме короната".
"Индипендънт" публикува огромна снимка на Дънкан Смит, който излиза от залата на парламента. Заглавието е "Тихият човек излиза тихо. Сцената е готова за Хауърд". Коментарът на вестника е следния: "Отново дойде това време на годината, когато журналистите в Камарата на общините са свидетели на убийството на лидер - древен ритуал, за който казват, че водел до възраждането на Консервативната партия.".
"Дейли телеграф" е най-скромен и умерен: голяма снимка на Хауърд и заглавие "Хауърд се готви да води торите". Коментарът е от бивш депутат-консерватор, който призовава: "Сега е времето всички добри хора да помогнат на партията". "Файненшъл таймс" е също сдържан: "Хауърд застава на върха на торите". Коментарът е "малко драма, докато тихият човек се изнизва".
Международните страници на вестниците са посветени предимно на обстановката в Ирак и новината, че жертвите на американците са надминали тези, дадени по време на войната.
Оживени коментари предизвиква скандала около ареста на руския бизнесмен Ходорковски. Вестниците размишляват, какво означава това и дали Русия не се връща към добре познати от миналото времена. "Таймс" смята, че кредото на президента Путин е "Сталинизъм без социализъм". Вестникът отбелязва, че руският лидер иска "да прилича на Дън Сяо-пин, който въведе капитализма и частната инициатива в Китай, но запази монопола на комунистическата партия". "Таймс" завършва с думите на руския бизнесмен Борис Березовски, който получи политическо убежище във Великобритания: "Всяка тоталитарна система се бори срещу независимите хора. А е сигурно, че хората, които имат много пари, са по-независими от хората, които нямат много пари".
"Гардиън" публикува свой анализ, озаглавен "В компанията на чудовища и монарси". Вестникът отбелязва, че партията на президента Путин води своята кампания за предстоящите общи избори с плакати, върху които могат да се видят "Сталин, Ленин, създателя на КГБ Дзержински и Иван Грозни". Колажът от чудовища и монарси, които заедно са пратили на смърт десетки милиони руснаци, са необичаен пропаганден материал за демократични избори. Но това е Русия, където демокрацията зависи от този, който я определя", пише вестникът. Коментарът завършва с думите: "Докато кортежът на Путин преминава през улиците на Москва тази вечер, край плакатите на най-великите и най-мрачните нейни лидери, остава въпросът: дали той иска повече власт за нещо друго, а не само за себе си?".