Вицепремиерът и външен министър Ивайло Калфин да бъде водач на листата на партията за Европейския парламент предлага висшето ръководство на БСП.
Говорителят на партията Корнелия Нинова уточни, че листата за изборите за ЕП трябва да бъде утвърдена в сряда на заседание на Националния съвет на партията.
Ивайло Калфин е изключително авторитетен, вещ човек в европейската тема, много добре приет във всички европейски страни, знаещ материята и можещ да отстоява интересите на България достатъчно твърдо.
В отговор на въпрос тя каза, че са обсъждани няколко имена за водач на листата.
Нинова съобщи, че откриването на предизборната кампания на Коалиция за България за изборите за ЕП ще бъде във Велико Търново на 17 май.
Ивайло Калфин коментира днес, че евроизборите имат отношение към страната ни, към това как ще се развива тя, но те трябвало да излязат от националната тематика и да бъдат концентрирани върху това какво България може да направи, за да участва във формирането на политика, от която да има полза както страната, така и Европейският съюз като цяло.
Целта да се раздели евровота от изборите за национален парламент е да се подчертае важността на европейската тематика, каза Калфин пред български журналисти в Мадрид, където участва в сесия на Комитета на министрите на Съвета на Европа.