Ш ефът на полицията в Северен Уелс е издал заповед да се публикува вътрешна обява за набиране на кадри, според която на пушачите се забранява да стават пътни полицаи, съобщава ДЕЙЛИ ТЕЛЕГРАФ.

Според обяснението на полицейския началник работата на катаджията изисква той да е в отлична здравословна форма, а тютюнопушенето е вредно за здравето.

По примера на Южен Уелс от догодина на север ще бъде забранено пушенето във всички полицейски сгради, паркинги и помещения.

На темата тютюнопушене е посветена и първата страница на ИНДИПЕНДЪНТ, който обявява: "Сега Блеър е изправен пред бунт на депутати заради пушенето".

След като през седмицата британският премиер за първи път загуби вот в парламента относно срока за задържане на заподозрени в тероризъм, без да им се повдигат обвинения, вестникът съобщава, че сега депутати лейбъристи отново планират да се опълчат срещу лидера си.

Те щели да гласуват за пълна забрана на пушенето в пъбовете въпреки решението на правителството да се направи изключение за заведенията, където не се сервира храна, обяснява изданието.

На първата си страница ГАРДИЪН публикува поръчано от него проучване на общественото мнение, според което 1/4 от избирателите искат Блеър да се оттегли незабавно след провала на вота в парламента, като само 1/5 от анкетираните считат, че той е имал право да настоява за 90 дни задържане без повдигане на обвинения.

Проучването предполага, че над половината от избирателите искат премиерът да преразгледа плановете си да остане на поста за пълен трети мандат.

За ТАЙМС водещата тема е увеличението на комарджиите след облекчаването на закона за хазарта, като се цитирани са очакванията на индустрията за 250 000 души годишен ръст.

Вестникът пише, че за петте седмици откакто законът е бил променен, 138 казина във Великобритания са били посетени от 100 000 души повече, което е три пъти повече от обичайния брой.

ДЕЙЛИ ТЕЛЕГРАФ посвещава две от вътрешните си страници на снимки на починалия вчера на 66 години лорд Личфийлд, братовчед на кралица Елизабет Втора и един от най-известните британски фотографи.

Вестникът публикува снимки от сватбата на принц Чарлз и принцеса Дайана през 1981 г., както и от женитбата на друга известна в миналото двойка - Мик и Бианка Джагър.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Кюрдската работническа партия се разпуска

Кюрдската работническа партия се разпуска

Свят Преди 8 минути

я уточни, че са взети „решения от историческо значение“

Две двойки отпадат на крачка от финала в “Един за друг”

Две двойки отпадат на крачка от финала в “Един за друг”

Любопитно Преди 11 минути

Сетивата и страховете на влюбените определят тяхното бъдеще в любовната надпревара

ЕС създава трибунал за руските лидери заради Украйна

ЕС създава трибунал за руските лидери заради Украйна

Свят Преди 1 час

Кая Калас: Няма място за безнаказаност

Wosh MC: Мечтая за спокоен живот с музика, двор и градина

Wosh MC: Мечтая за спокоен живот с музика, двор и градина

Любопитно Преди 1 час

В разговор с Митко Павлов в подкаста „Разкошно“, изпълнителят сподели лични размисли за посоката на творчеството си и живота

Костадинов от Червения площад в Москва - "Ще възродим България!"

Костадинов от Червения площад в Москва - "Ще възродим България!"

България Преди 1 час

Лидерът на "Възраждане" сподели снимки от парада в Москва, на които се вижда, че е сред публиката на събитието

Лидерът на "Величие" атакува "Възраждане"

Лидерът на "Величие" атакува "Възраждане"

България Преди 1 час

Михайлов: Избирателите на "Възраждане“ имат "неотложна нужда“ нещо да се случи с правителството

Избраха Борислав Божинов за председател на Комисията за защита на личните данни

Избраха Борислав Божинов за председател на Комисията за защита на личните данни

България Преди 2 часа

За членове на комисията бяха избрани Василка Рангелова, Ивайло Станев, Цветана Червенякова-Илиева, Цветелин Софрониев

<p>Кристина Апългейт призна, че вече не излиза от дома си</p>

Кристина Апългейт призна, че вече не излиза от дома си заради множествената склероза

Любопитно Преди 2 часа

„Първото нещо, което чувам от хората, е как го получихте? Това означава, че трябва да съм направила нещо лошо в живота си, за да имам това заболяване, че сам съм си го причинила", споделя актрисата

Напрежение и остри реплики в първия дебат между Джордже Симион и Никушор Дан

Напрежение и остри реплики в първия дебат между Джордже Симион и Никушор Дан

Свят Преди 2 часа

Дебатът се състоя преди втория тур на президентските избори, насрочен за 18 май

,

Как Менгеле живя необезпокоявано в Южна Америка

Свят Преди 2 часа

Той е един от най-големите престъпници на нацисткия режим, който живее спокойно и след края на войната

Конституционният съд на Румъния потвърди първия тур

Конституционният съд на Румъния потвърди първия тур

Свят Преди 2 часа

Джордже Симион получи 3 862 761 гласа, или 40,96 процента

Четири момчета пребиха жестоко човек в Перник

Четири момчета пребиха жестоко човек в Перник

България Преди 3 часа

Той е настанен в хирургично отделение с различни травматични увреждания

Зловеща усмивка: Преследвачът на Дженифър Анистън с тревожно поведение в съда

Зловеща усмивка: Преследвачът на Дженифър Анистън с тревожно поведение в съда

Любопитно Преди 3 часа

Прокурорите твърдят, че той е тормозил Анистън с гласови съобщения, имейли и съобщения в социалните мрежи

Изнендаващо послание в първата литургия на Лъв XIV

Изнендаващо послание в първата литургия на Лъв XIV

Свят Преди 3 часа

Лъв XIV: Вярващите са осмивани, преследвани, презирани или, в най-добрия случай, толерирани и съжалявани

Краят на войната и пророчеството на генерал Дьо Гол

Краят на войната и пророчеството на генерал Дьо Гол

Свят Преди 3 часа

Френският генерал Дьо Гол още през 1959 г. е подозирал, че САЩ и Русия един ден могат да се помирят и споразумеят зад гърба на европейците, за да владеят света

Суперкомпютър изчисли края на живота на Земята

Суперкомпютър изчисли края на живота на Земята

Любопитно Преди 3 часа

Колкото и да сме очаровани от миналото, толкова сме обсебени от прогнозирането на бъдещето