Вчера директорът на Националната служба "Гранична полиция" Валери Григоров съобщи, че сръбските власти са поискали справка за 300 души, които са влезли у нас през петте пункта на българо-сръбската граница няколко часа след атентата на 12 март.
Часове след смъртта на Джинджич сръбското правителство обвини за атентата групировката, взела името си от белградския квартал Земун. В клана членували около 200 престъпници, срещу които властите са повдигнали досега над 300 обвинения за криминални деяния, допълва Си Ен Ен.
В убийството са замесени престъпни групировки и националистични организации, показва разследването до този момент. Трима от задържаните са започнали да разкриват връзката между клана и различни групи хора от режима на Милошевич, в които има и бивши служители на Държавна сигурност, предаде БНР. Арестуван е един от предишните й шефове на Държавна сигурност - Йовица Танешич, както и бившият командир на подразделението за спецоперации на МВР Франко Симатович.
Председателят на Радикалната партия Томислав Никулич обаче заяви, че управляващите са използвали мафията през последните две години, а сега мафията сваля своята власт. Демократическата партия на Сърбия на бившия югопрезидент Воислав Кощуница пък изрази опасения, че при извънредното положение с армията може да се злоупотреби за политически цели. За да се предотврати това, от партията предлагали да се сформира правителство на националното спасение, допълва БНР.