П олитическа партия "Атака" внася проект за декларация за позицията на България към събитията в Украйна с мотиви към него, съобщиха от партията. Проектът на декларация е изпратен до председателя на НС Михаил Миков.
В декларацията пише: "Народното събрание изразява безпокойство от намесата на външни фактори в политическия живот на Украйна. През последните седмици в столицата на тази държава действаха въоръжени и
финансирани от други страни терористи, които извършиха поредица от убийства, палежи и разрушения.
Тези терористи бяха пряко подстрекавани от помощник-държавния секретар на САЩ Нюланд, сенатори от САЩ и други официални лица, представляващи Съединените щати или държави от ЕС. Както и от правителствени щатски организации като Националния фонд за демокрация, която се финансира от Конгреса на САЩ, всички тези официални лица и организации подпомагаха откровени фашисти, антисемити и криминални елементи в тяхната терористична дейност."
Според националистите Народното събрание трябва да приеме документ, в който пише, че приема намесата във вътрешните работи на суверенна страна като недопустима, още повече когато е свързана с кръвопролития и насилие.
"Народното събрание е против извършването на държавни преврати по насилствен начин и не приема самопровъзгласилата се власт в Украйна за легитимна. Народното събрание категорично е за неутрално отношение на Република България към конфликти, незасягащи пряко интереса и териториалната цялост на Република България. Народното събрание е против предоставянето на бази и пряко или косвено военно участие на страната ни в подобни конфликти", пише в проектодекларацията.
Волен Сидеров представи пред Комисията по труда към НСТС законопроекта за изменение и допълнение на Кодекса на труда. С изменението се предвижда
минималната работна заплата за страната да не може да бъде по-малка от средната минимална работна заплата за държавите от ЕС.
В момента България е на последно място по този показател сред страните от ЕС.
"По данни на ЕВРОСТАТ от януари 2012 г. разликата в минималната работна заплата за България и за Люксембург достига 13 пъти. МРЗ е около 10 пъти по-висока от българската в страни като Ирландия, Нидерландия и Белгия. Промяната ще повиши доходите на българските граждани. С повишаването на МРЗ ще повишат и останалите трудовите възнаграждения, както и някои социални плащания. Мярката ще стимулира повишаването на производителността на труда в страната и ще направи българския пазар на труда конкурентен на европейския. Изчисленията показват, че средната европейска заплата е около 700 евро", отбелязват от "Атака".
На срещата Сидеров се възмутил от факта, че при представяне на предложението работодателските организации са твърдели, че производителността на българина е 13 пъти по-ниска от тази на люксембургския работник. Лидерът на националистите е убеден, че тези средства могат да бъдат намерени и отново подчерта, че чуждите монополи са изнесли над 30 млрд. лв годишно от страната ни.
Той отново припомнил, че концесиите за добив на злато трябва да се върнат в български ръце и средствата от златодобива могат да се вложат за повишаване на благосъстоянието на българина. Сидеров заявил, че искането за по-висок доход е свързано с тласък на индустрията.
„Ние влизаме в един омагьосан кръг. Казва се непрекъснато, че високите доходи ще увредят бизнеса, по-малките предприятия няма да издържат на тях . Но по-високите доходи означават по-високо потребление. По-високо потребление – по-високо производство. Свиването води до колапс. Такава е икономическата логика.”
Единствено КТ „Подкрепа” са подкрепили идеята на "Атака", а твърдо против са се обявили бизнесът и работодателските организации.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!