Н е е пантера като Наоми. Не е богиня като Жизел. Нито е секссимвол като Кейт. И все пак е топмоделът на момента.

Хамелеонското й излъчване е с една момчешка нотка в повече от приетото.

Тя е на най-важните дефилета, на най-яките партита, в архива на най-големите фотографи. И пример за подражание на половин Лондон и поне 1/4 от Европа. Защо?

Защото от мига, в който "си си представял живота как пържиш картофи...", по думите на самата Агнес, до момента, в който си достигнал най-престижните подиуми на световната мода, са минали едва няколко кратки години. Доста добро развитие на нещата, нали?

Да си най-горещият топмодел в света, да снимаш рекламните кампании на най-големите в бранша, да се усмихваш от кориците на модните библии и да си толкова масово имитиран си е направо Еверест за девойчето от Манчестър, което само допреди пет години е било "подрастващо същество с обръсната глава, което продаваше хамбургери и чипс в заведение за бързо хранене".

Днес Агнес е типичната модна икона, с категорично марково доказателство - "Мълбъри" (Mulberry.com) произведоха чанта с нейното име - Agyness bag.

Пътува непрекъснато между Лондон и Ню Йорк, където живее годеникът й Албърт Хамънд, китарист на групата "Строукс" (TheStrokes.com), и самата тя мечтае за бъдеще на... рокзвезда.

В съвсем скорошно интервю с журналистката Мия Томкинс тя споделя какви са тайните на един модел с такава слава и какво мисли за пластичните операции.

- Всички те обичат, всички те канят, как си обясняваш това?

- Светът на модата е устроен така, винаги се търсят характерни лица или хора, които са подходящи за експерименти, за представяне на някакви моментни тенденции.

Моята работа е такава - аз съм момиче с особена подстрижка, която обаче пасва на характера ми и ме прави като хамелеон, което пък улеснява превръщането ми в хиляди различни образи.

- Да, но не само заради прическата всички те спрягат за наследничката на Кейт Мос.

- Медиите обичат да слагат етикети на всички. Но аз не съм новата Кейт, аз съм Агнес, точка. Кейт е икона за всички модели и не смятам, че има нужда от някоя друга като нея, тя не може да бъде имитирана.

- Красотата е твоят занаят. Има ли нещо в тялото ти, което не ти харесва?

- Искате да се издам? Добре, ще ви кажа - смятам, че краката ми са наистина грозни.

- Какво правиш за да си във форма? Не казвай, че не пазиш никакви диети, защото просто не го вярвам?

- Да, но е така. Просто се храня здравословно, обичам много плодове, и то пресни. Нито едно ястие не си забранявам, но гледам да ям с мисъл, с внимание. И това гарантира формата ми.

- Спорт?

- Е, правя по някое физическо упражнение. Но доста рядко съм във фитнеса. Предпочитам да съм навън, да се разхождам. Но най-много обичам йогата, защото ми действа прекрасно и успокоително.

- Какво мислиш за пластичната хирургия?

- Не е за мен. Няколко мои приятелки коригираха бюстовете си, не съм против, но не бих го направила никога. Изпитвам ужас.

- Как премина детството ти?

- Спокойно и щастливо. Израснах в традиционно семейство и съм много близка с брат си и сестра си.

Ходех в едно католическо училище и бях доста добра ученичка, особено по музика. На 11 започнах да тренирам карате и горе-долу по същото време си намерих работа на половин ден.

Сервирах пържени картофи в едно типично fish & chips заведение. Трябваха ми парички. После, на 18, ме представиха в агенция за модели в Лондон и така започна кариерата ми.

- Значи ли това, че всичко дотук си постигнала сама?

- Бих казала, да. В началото, когато започваме, всички модели сме на едно ниво. Трябва време, за да се усвои и този занаят.

В началото си обсебен от дефектите си, но с течение на времето разчиташ все повече на своята индивидуалност, а това пък става благодарение на опита и особено на големите имена във фотографията. Работиш с тях и се учиш на толкова неща, съветват те, дават ти криле.

- Не си ли доволна от професията, че преди няколко месеца записа и диск?

- Не, всичко стана случайно. Познавам много добре групата Five O'Clock Heroes. Те написаха това парче - Who - и имаха нужда от женски вокал. Помолиха ме и аз го направих. Стана хубаво.

- Какви са негативите на славата?

- Главно това, че никога не си си вкъщи. От ангажименти не ми остава време да се видя с семейството си, дори и с приятелите си. Всъщност се чувствам малко самотна.

- Харесва ли ти да живееш в Ню Йорк?

- Много. Обичам Англия, но Ню Йорк е фантастичен град. Когато мога винаги съм навън с колелото и пазарувам, обожавам винтидж магазините и пазарите на открито.

Обожавам пица и за мен Ню Йорк е градът мечта. Има стотици пицарии, все едно, че си в Италия. Но най-голямото предимство е, че там никой не ме познава. Ходя си свободно и правя каквото си искам.

- Какво очакваш от 2009-а?

- Не си правя никакви планове за бъдещето. В този момент мисля само за работа, и за нищо друго.

- Трите прилагателни, които определят Агнес Дейн най-добре?

- Забавна, изобретателна, точна.

Още факти за Агнес Дийн от архива:

* Истинското й име е Лора Холинс. Муза е на топфотографа Стивън Мейзъл. Избрана е за британския супермодел на 2007 г.

* На кориците на "Вог" в родината си и зад Океана наложи отново късата пънкарска подстрижка и изрусената коса.

* Висока е "едва" 173 см, а мерките й са 78-60-88 (гръдна обиколка, талия и ханш).

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Министерството на туризма поема управлението на плаж „Болата“

Министерството на туризма поема управлението на плаж „Болата“

България Преди 59 минути

Ще се работи за осигуряване на свободен достъп до плажа

Отбелязваме 149 години от избухването Априлското въстание

Отбелязваме 149 години от избухването Априлското въстание

Любопитно Преди 1 час

Това е едно от най-значимите събития в българската история

На 116 години: Почина най-възрастната жена в света

На 116 години: Почина най-възрастната жена в света

Свят Преди 2 часа

Това е бразилската монахиня Ина Канабаро Лукас

Снимката е архивна!

Руска атака с дрон срещу Одеса, има загинали

Свят Преди 2 часа

Нанесени са и редица материални щети

Радев за 1 май: Трудът не бива да е сведен до средство за оцеляване

Радев за 1 май: Трудът не бива да е сведен до средство за оцеляване

България Преди 2 часа

По повод Деня на труда президентът отправи поздравление към българските граждани

Имен ден днес празнуват...

Имен ден днес празнуват...

Любопитно Преди 2 часа

На 1 май почитаме паметта на свети пророк Йеремия и на преподобномъченик Акакий Серски

Милена Златкова откровено за Христо, майчинството и каузите

Милена Златкова откровено за Христо, майчинството и каузите

Любопитно Преди 2 часа

През изминалите 25 години гласът ѝ е безспорно един от най-известните в българското радио

<p>Сенатът на САЩ не успя да блокира митата на Тръмп</p>

Сенатът на САЩ не събра мнозинство, за да блокира митата на Тръмп

Свят Преди 3 часа

Предложението целеше отмяна на националното извънредно положение, обявено от американския президент

Какви природни ресурси притежава Украйна и за какво се използват

Какви природни ресурси притежава Украйна и за какво се използват

Свят Преди 3 часа

След месеци на политически обрати, Вашингтон и Киев най-накрая постигнаха съгласие по стратегическото споразумение

Без синя и зелена зона в празничните 1 и 6 май в София

Без синя и зелена зона в празничните 1 и 6 май в София

България Преди 4 часа

През останалите - 2 май, 3 май и 5 май са работни дни за зоните за почасово платено паркиране

<p>Защо хората са загубили козината си</p>

Защо хората са загубили козината си: Изненадващата истина за еволюцията ни като бозайници без косми

Любопитно Преди 4 часа

Хората принадлежат към група животни, известни с козината, космите и мустаците си

БНБ установи съществени пропуски при отпускане на кредити

БНБ установи съществени пропуски при отпускане на кредити

България Преди 4 часа

Те касаят платежоспособността на кредитополучателите

<p>1 май: Най-смъртоносното наводнение в България</p>

1 май: Най-смъртоносното наводнение в България

Любопитно Преди 4 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята

<p>Какво ще бъде времето в празничния четвъртък&nbsp;☀️☔️</p>

Какво ще бъде времето в празничния четвъртък ☀️☔️

България Преди 4 часа

Вижте прогнозата за следващите няколко дни

Apple iPad Air

Apple загуби контрол над приложенията в App Store

Технологии Преди 4 часа

Съдия забрани на компанията да взима комисионни и да ограничава разработчиците