"Тя ме излъга за възрастта й, много съм бесен" - "Таймс" използва тези думи на Тоби Студабейкър, за да озаглави богатия на снимки материал, в който съобщава, че американецът се е обадил на своите родители, за да съобщи, че Шевон вече не е с него и че нищо не й е направил.
В рамките на породения от случая дебат за опасностите, които крие общуването по интернет, в редакционна статия "Таймс" се опитва да защити технологичните нововъведения. Статията е озаглавена: "И онлайн, както навсякъде другаде, защитата на децата е работа на родителите". В нея вестникът твърди, че интернет, подобно на алкохола, също може да бъде използван разумно.
"Индипендънт" продължава на първа страница скандала с данните на разузнаването преди войната в Ирак. "Чейни е под натиск да подаде оставка по повод на фалшивите сведения", е озаглавена уводната статия на вестника, а в надзаглавие пише, че расте гневът и от двете страни на Атлантика за подвеждащите твърдения в навечерието на иракския конфликт. Статията се занимава подробно с конкретните обвинения срещу американския вицепрезидент Дик Чейни, сред които е и "целенасочено подвеждане на Конгреса".
В специален анализ Майкъл Браун от "Индипендънт" прави препратка към идентичния случай във Великобритания. Анализът е озаглавен: "Изведнъж стана възможно да си представим живота без Тони Блеър на "Даунинг стрийт" 10". Авторът изтъква, че Тони Блеър, подобно на Джон Мейджър, е по-загрижен от нападките от собствената му партия, а не от атаките на опозицията.
В редакционен коментар "Файнаншъл таймс" си задава въпроса: "Струваше ли си войната в Ирак?" и си отговаря: "Не е доказано, е нашата предварителна оценка".
Всъщност "Файнаншъл таймс" има други разбирания за водеща тема. Това е снощното изявление на управителя на американската централна банка Алан Грийнспан, в което той говори за несигурно бъдеще. Вестникът цитира Грийнспан, че Федералният резерв ще държи лихвените проценти ниско колкото се може по-дълго време, за да насърчи икономическия растеж и да спре инфлацията. В крайна сметка той бил оптимист, че ще настъпи съживяване на икономиката.
Малко изненадващо повечето днешни вестници поместват на първа страница големи снимки на известната статуя "Давид" от Микеланджело. Повод е решението на италианското правителство да разреши почистването на статуята въпреки възраженията на 39 международни експерти и виден реставратор, че т.нар. "влажен метод" може да разруши статуята. "Дейли телеграф" пък допълва, че рокзвездата Стинг и актьорът Мел Гибсън ще дадат пари за реставрирането на статуята и че сумата за това може да възлезе на половин милион долара.