С офия с по-скъпи битови уреди от Ню Йорк и Чикаго, извежда "Сега". Купуването на телевизор, хладилник и компютър излиза по-евтино в Букурещ и Ню Йорк, отколкото в София. А трите най-добри места на планетата за пазаруване на битови уреди са Куала Лумпур, Дубай и Киев, разкрива проучването на швейцарската банка UBS, проведено тази пролет в големите градове по света.
Бизнесът иска контрол над регистъра с лицензиите, информира още вестникът.
Макар че наредбата за създаване на нов регистър на разрешителните и регулационни режими все още не е публикувана в Държавен вестник, проблемът вече е на път да скара бизнеса и администрацията. Бизнесът иска новият регистър да се изгради и поддържа изцяло от бизнес структура или от частна фирма.
26 млн. евро сме усвоили от ЕС фондовете за месец, пише изданието.
Около 26 млн. евро реално е усвоила България по трите предприсъединителни фонда - ФАР, ИСПА и САПАРД, за юли т.г., показва справката на финансовото министерство. Средствата, които страната ни още не е усвоила само по ИСПА и САПАРД, в края на юли възлизат на близо 1,6 млрд. евро, от които 1,2 млрд. дори не са договорени.
Автоматичен кантар ще бори корупцията по границите, четем в "Дневник".
Автоматизирана система за измерване на габаритите на превозните средства заработи на граничния пункт Калотина.
Софтуерът извършва електронна класификация на превозните средства и преброява осите им. Изпълнителният директор на агенция "Пътища" (ИАП) Веселин Георгиев изрази надежда, че новата система ще сложи край на легендите, които се носят за българските гранични пунктове.
КРС прие правила за запазване на номера при смяна на GSM оператора, отбелязва ежедневникът. След 1 януари 2007 г. потребителите на мобилни телефони ще могат да сменят досегашния си оператор, като запазят стария си телефонен код и номер.
В понеделник Комисията за регулиране на съобщенията (КРС) прие правилата за транзита от една мобилна мрежа към друга, или т.нар. "Функционални спецификации за преносимост на номерата в мобилни клетъчни мрежи".
Пловдивският панаир се пука по шевовете, твърди "Стандарт".
По шевовете се пука Пловдивският панаир. Вече са ангажирани всички площи за есенното издание. Месец и половина преди откриването има листа на чакащи фирми, за които тепърва ще се търсят свободни места.
Купуваме 107 коли на ден, отчита вестникът.
Родният шофьор търси най-вече "Фиеста", която струва 15 хил. лв. Все по-голяма популярност у нас имат японските коли. От началото на годината са продадени 2213 тойоти. Моделът "Корола" е хит с 541 нови коли за по 25 бона.
"Кока-Кола" сменя тепетата с Костинброд, пише още изданието.
"Кока-Кола ХБК България" стартира поетапно изтегляне на производството си от Пловдив. Досегашното производство в Града на тепетата ще бъде изцяло поето от мощностите на компанията в Костинброд, поясни Петя Джонева, мениджър "Корпоративни финанси" на фирмата.
"Не очаквам лихвите да паднат драстично след 1 януари", прогнозира председателят на Асоциацията на търговските банки Левон Хампарцумян. В интервю за "Сега" той обяснява, че след присъединяването ни към ЕС "Българската икономическа среда ще се промени, но не драстично. Лихвените нива се определят от стабилността на българската икономика, от растежа и средата. Не може да очаквате, че с присъединяването ни към Европа в България изведнъж ще паднат на нивото на водещите европейски страни, които са с много конкурентни пазари."
"Нито община, нито държава ще дадат другият да продава топлофикацията", смята Анна Янева, зам.-министър на икономиката и енергетиката. В интервю за "24 часа" тя представя позицията на ведомството относно проблемите в "Топлофикация-София".
"Ще предложим пълна прозрачност в действията на ръководството и в работата на дружеството. За това поне не трябват никакви пари. Искаме да се намалят разходите по веригата на целия процес на производство. Трябва да приключи рехабилитацията на топлофикационната система, да се ограничат разходите за гориво и за експлоатация, да се работи по проектите за когенериращи мощности. Трябва прозрачност на всички договори с външни изпълнители, и то при спазване Закона за обществените поръчки. Настояваме за прекратяване на неизгодните договори."
"Ожънаха средно по 344 килограма жито от декар", цитира "Земя" съобщението на аграрното министерство. В хамбарите сега има 3 177 000 тона жито и 1 791 000 тона ечемик. Изкупните цени на хлебното зърно от новата реколта са в границите 150-180 лева за тон.
"Ловните дружинки могат да останат без полета", предупреждана в интервю за "Монитор" началникът на Националното управление по горите инж. Илия Симеонов. Той разяснява новия закон за горите, който все още се обсъжда:
"Законът предлага една нова горска структура, която ще стопанисва българските гори. Създава се една национална служба, която ще бъде контролен орган, упражняващ функциите си във всички гори, независимо от тяхната собственост. Там ще работят експерти. Законът предвижда тази служба да бъде второстепенен разпоредител с бюджетните средства към Министерството на земеделието и горите."