Шефът на баретите подал оставка
Източник: 24 часа

Началникът на Специализирания отряд за борба с тероризма (СОБТ), т. нар. барети, комисар Георги Узунов е подал вчера рапорт за напускане, съобщи БТА, като се позова на неназовани източници.

Срещу него тече проверка на инспектората на МВР.

Вътрешният министър Михаил Миков отказа днес да коментира и каза само, че след приключване на проверката ще бъде взето решение дали рапортът му за напускане да бъде разписан или не.

Според неофициална информация причината за оставката е инцидент отпреди дни в столичния квартал "Дружба".

Тогава полицаи са били изпратени по сигнал на граждани за отвличане, но се оказало, че отрядът на баретите е провеждал учение, без да уведоми останалите служби за това.

София се разминава на косъм с кървава полицейска касапница

в петък, 5 юни, докато вътрешният министър подписва заповед служителите да плъзнат в градските квартали за лов на пияни шофьори, писа в неделя "24 часа".

"Привидно всичко изглежда спокойно в столичния кв. Дружба 3. Недалече от 163-то училище в уличката между блоковете 313 и 323 е паркирало тъмно БМВ.

На шофьорското място кротко стои млад мъж и зяпа безучастно през стъклото. Наоколо няма жива души - младите са на работа, пенсионерите гледат пред телевизора 2268 епизод на "Дързост и красота".

Точно в 11 ч. се случва най-интересното събитие в панелната история на бл. 313. Тишината е раздрана от форсирани автомобилни двигатели, свирят спирачки.

До немския автомобил се заковава друго тъмносиньо беемве. Отстрани спира бял опел със синя лампа, но без регистрационни номера. Отзад - син микробус.

Отвсякъде изскачат мъже с маски на главите, облечени в черно от главата до петите, с автомати и пистолети в ръце. Асфалтът около беемвето почернява от телата им.

"Стой! Ще стрелям!" - проехтяват викове. Шофьорът е изваден за секунди от автомобила. Трима мъже го хвърлят в микробуса. Един от маскираните скача в беемвето. Останалите се прибират обратно в другите коли и след секунди на мястото няма и помен от светкавичния екшън", разказва изданието.

Възрастна жена, наблюдавала сцената от балкона на съседен блок, веднага се обадила в близкото Осмо РПУ, за да съобщи, че пред очите й са отвлекли човек.

Всички автопатрули на управлението блокирали района. Към мястото били пратени и подкрепления от съседните РПУ-та. Наредени били проверки на всички автомобили, които напускат столицата. От министерството разпоредили заграждения и по пътищата в съседните на София регионални дирекции.

Около 30 мин. след началото на операция става ясно, че СОБТ провел в "Дружба" планирано учение.

"Можехме да се избием помежду си!", гневно реагирал генералният комисар на МВР Павлин Димитров.

"Ами срещу мен тече проверка на инспектората. Малко съм напрегнат. Забравих" - обяснил командир Узунов.

"24 часа" отбелязва, че проверката е установила и обстоятелства, свързани най-вече с финансови нарушения. Според запознати инспекторите установили, че командир Георги Узунов е закупувал много скъпо и в същото време непотребно техническо оборудване.

Пред DarikNews.bg Узунов казва, че не желае повече да работи в МВР и е омерзен от атаките срещу него. "Имам 18 години служба в МВР, а в един момент съм подложен на такава масирана кампания. Не мога да си представя откъде излиза това. Искам собствена версия, но просто не мога да я оглася - казва Узунов. - Чувствам се омерзен, с част от ръководството разговарях по въпроса."

Проверявали се също взаимоотношенията на Узунов с подчинената му Калина Исаева, която от сервитьорка в ресторант се превърнала в офицер в поделението с много съмнителни функции и необяснимо силно влияние.

Относно тази история пред DarikNews той заяви, че "няма нищо вярно там, няма никаква истина. Това е една скалъпена история, много пикантна, скалъпена за да привлече общественото внимание и да се продължи със следващите действия".

През 1994 г. в кв. Белите брези по погрешка се стигна до престрелка между полицаи и служители от ГДБОП, при която бяха застреляни двама командоси, а техен колега - ранен в крака.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Повече от 300 камиона на пътната помощ излизат на протест в София

Повече от 300 камиона на пътната помощ излизат на протест в София

България Преди 29 минути

По думите им причината е отказът на служебния министър на регионалното развитие Николай Найденов да се срещне с бранша

ЦИК с актуална информация за предстоящия вот

ЦИК с актуална информация за предстоящия вот

Парламентарни избори Преди 45 минути

От МВР обясниха, че в периода от 17 март до 19 април на територията на цялата страна се провеждат специализирани полицейски операции срещу купения вот

Милорад каза сбогом на мечтата си за победа в Hell’s Kitchen

Милорад каза сбогом на мечтата си за победа в Hell’s Kitchen

Любопитно Преди 8 часа

Той даде ексклузивно интервю в подкаста “Кухнята след Ада”

Протест за оставката на Сарафов в София

Протест за оставката на Сарафов в София

България Преди 8 часа

Инициатива „Правосъдие за всеки“ организира протеста

Осъдиха "Кетаминовата кралица", продала фаталната доза на Матю Пери

Осъдиха "Кетаминовата кралица", продала фаталната доза на Матю Пери

Свят Преди 8 часа

Тя беше осъдена на 15 години във федерален затвор

Поставиха паметна плоча за загиналите в "Петрохан-Околчица"

Поставиха паметна плоча за загиналите в "Петрохан-Околчица"

България Преди 9 часа

Инициативата за поставянето ѝ е на Ралица Асенова

В Иран: САЩ и Израел нарушиха мирното ни предложение

В Иран: САЩ и Израел нарушиха мирното ни предложение

Свят Преди 9 часа

Галибаф: В такава ситуация двустранното прекратяване на огъня или преговорите са неразумни

Иран обяви, че затваря напълно Ормузкия проток и заплаши с удари

Иран обяви, че затваря напълно Ормузкия проток и заплаши с удари

Свят Преди 10 часа

КГИР заплаши със "сериозен отговор", ако Израел не преустанови атаките срещу Ливан

САЩ отрекоха обявяения мирен план на Иран

САЩ отрекоха обявяения мирен план на Иран

Свят Преди 10 часа

Тръмп също отрече публично обявения ирански план за мир

Катастрофа с жертва и ранени в Прохода на Републиката

Катастрофа с жертва и ранени в Прохода на Републиката

България Преди 11 часа

Движението се пренасочва през прохода "Шипка"

Иран постави условия за Ормузкия проток, удари основен петролопровод

Иран постави условия за Ормузкия проток, удари основен петролопровод

Свят Преди 11 часа

Ключовият петролопровод "Изток – Запад" в Саудитска Арабия беше ударен при иранска атака

Иран атакува с ракети и дронове след примирието със САЩ

Иран атакува с ракети и дронове след примирието със САЩ

Свят Преди 13 часа

Десетки ирански дронове и ракети над държавите край Персийския залив

<p>Израел отвори ада над Ливан, повече от 254 загинали</p>

Днес Израел нанесе най-тежките удари в Ливан

Свят Преди 14 часа

ООН: Мащабът на убийствата и разрушенията в Ливан днес е просто ужасяващ

Защо Ормузкият проток е „най-опасната“ и най-красива точка на планетата

Защо Ормузкият проток е „най-опасната“ и най-красива точка на планетата

Любопитно Преди 14 часа

Парадоксално е, че същият геоложки процес, направил Ормузкия проток уникален, е и причината за неговата изключителна уязвимост