А бсурдно да се говори за атентат срещу лидера на "Атака" Волен Сидеров, смята министърът на вътрешните работи Румен Петков.

Повод за коментара на вътрешния министър станаха публикации в пресата, според които на магистрала "Тракия" в петък вечерта автомобил, в който пътували 22-годишен младеж ("момче" според уводната статия на в. "24 часа") и 84-годишния му дядо, се ударил в ситроен на телевизия "Скат". В нея пътували Сидеров и колегата му депутат Павел Чернев, който бил зад волана.

Юристът от "Атака" счупил стъклото на колата им с юмрук, спукал гумите с нещо остро и ударил момчето, разказват пътниците във варненския форд. Според Сидеров и Чернев обаче те не са спирали, а срещу тях е имало опит умишлено да се предизвика катастрофа; подозира се и покушение.

Твърдението за атентат е доста спекулативно, коментира Румен Петков пред Би Ти Ви. От цялата информация, с която разполагам и която вчера вечерта е предоставена на главния прокурор, става дума за по-скоро обратното, добави министърът.

Петков трябва да подаде незабавно оставка и да бъде обвинен за съучастие в покушение срещу лидер на политическа, парламентарно представена сила, реагираха от "Атака" (Ataka.bg) в декларация, подписана от лидера Сидеров.

Нападките срещу нас напоследък взеха застрашителни размери, те стигнаха до опит за физическо отстраняване, се казва още в текста.

От партията са убедени, че на 7 април около 23 ч. на магистрала "Тракия" е бил направен опит за покушение върху живота на Сидеров. Половин час след това министърът на вътрешните работи бил уведомен за случая, а на следващата сутрин било сигнализирано официално и в СДВР.

Вместо разследване и установяване на извършителите на покушението, на следващия ден министърът на вътрешните работи публично разпространи в предаването "В десетката" на Би Ти Ви клевети и политически нападки срещу лидера на партията, пише в декларацията.

Това действие на Румен Петков показва ясно, че той става съучастник на извършителите на покушението и прикрива поръчителите, заявяват от "Атака".

Това означава, че в България днес, при това управление, е възможно силово ведомство като МВР да бъде използвано за политическа и физическа разправа с опозицията, отбелязват от политическата организация.

МВР ще оповести в понеделнике официална информация дали срещу депутата Павел Чернев ще бъде повдигнато обвинение за хулиганство, съобщи междувременно говорителят на РДВР-Пазарджик Мирослав Стоянов.

До момента е образувано дознание срещу неизвестен извършител; за момента се изчакват официалните резултати от разследването, уточни той.

От полицията коментираха, че има основания срещу Чернев да бъде повдигнато обвинение по чл. 216 от Наказателния кодекс във връзка с опита му за саморазправа с хората, които са пътували във форда.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Макрон

Макрон настоя за „необходимостта от прекратяване на огъня“ преди преговорите между Русия и Украйна

Свят Преди 50 минути

Той е разговарял в германския, британския и полския си колега, както и с Доналд Тръмп

.

Хиляди протестираха в цяла Германия с искане за забрана на крайнодясната партия АзГ

Свят Преди 2 часа

Демонстрациите бяха организирани от мрежата "Заедно срещу десницата" и други групи на гражданското общество

р

Израел: Едностранното признаване на палестинска държава ще доведе до "едностранни мерки"

Свят Преди 3 часа

Израелският външен министър Гидеон Саар похвали новото германско ръководство като "истински приятели на Израел"

Можете ли да отслабнете, ако ядете пица всеки ден

Можете ли да отслабнете, ако ядете пица всеки ден

Любопитно Преди 3 часа

Пицата е любимо ястие на мнозина и може да е трудно да се откажете от нея

Иранският външен министър Абас Арагчи и специалният пратеник на Белия дом Стив Уиткоф

САЩ и Иран обсъдиха „техническите елементи“ на ядреното споразумение

Свят Преди 4 часа

Иран и САЩ са се разбрали да проведат в близко време следващ кръг преговори

о

Великобритания планира мерки за ограничаване на визите за квалифицирани работници

Свят Преди 5 часа

Британският премиер Киър Стармър е под натиск да намали нетната миграция

<p>Червен сняг и черни дни: Американският апокалипсис на 30-те</p>

Червеният сняг над Бостън: История на екологичната катастрофа в САЩ

Любопитно Преди 5 часа

Жителите на Бостън се оказали изправени пред странен нов свят в началото на 1930-те години

Марко Рубио ще участва в неофициална среща на НАТО в Турция, посветена на Русия и Украйна

Марко Рубио ще участва в неофициална среща на НАТО в Турция, посветена на Русия и Украйна

Свят Преди 5 часа

На срещата ще бъде обсъдено слагането на край на войната между Русия и Украйна

Премиерът Желязков ще открие кръгла маса срещу насилието над животни

Премиерът Желязков ще открие кръгла маса срещу насилието над животни

България Преди 6 часа

Форумът ще се проведе в понеделник, 12 май, от 11 ч.

Ердоган: Турция е готова да бъде домакин на преговори между Русия и Украйна

Ердоган: Турция е готова да бъде домакин на преговори между Русия и Украйна

Свят Преди 6 часа

Турският президент е казал това в телефонни разговори с Путин и Макрон

Румен Радев: Пишещите се за най-големи демократи са срещу демокрацията

Румен Радев: Пишещите се за най-големи демократи са срещу демокрацията

България Преди 6 часа

Радев коментира и кандидатурата на председателя на ДАНС Пламен Тончев за ръководител на Комисията по досиетата

Пари в брой или плащане с карта? Кое е по-добре?

Пари в брой или плащане с карта? Кое е по-добре?

Свят Преди 7 часа

Трябва ли на касите в магазините и заведенията да може да се плаща и в брой?

Мерц: Предложението на Русия за преговори с Киев е далеч от достатъчно

Мерц: Предложението на Русия за преговори с Киев е далеч от достатъчно

Свят Преди 7 часа

"Предложението на Русия за преки преговори с Украйна е добър знак“

Меган Маркъл и принц Хари

Брутална шега с принц Хари и Меган в САЩ

Любопитно Преди 7 часа

Междувременно херцозите на Съсекс изглеждаха по влюбени от всякога на концерт на Бионсе

Папа Лъв XIV

Папа Лъв XIV: Нося в сърцето си страданието на украинския народ

Свят Преди 8 часа

„Бих искал също да се обърна към влиятелните хора по света, повтаряйки винаги актуалния призив: „край на войната“, каза папата в първото си неделно обръщение във Ватикана