Спряха сайт с много опасни за здравето спортни стоки
Спряха сайт с много опасни за здравето спортни стоки   
Източник: EПА/БГНЕС
Сж жители на ГДБОП пресякоха незаконно производство и разпространение на фалшиви и опасни за здравето спортни стоки от чужди търговски марки, което е ставало без знанието и съгласието на правоносителя, съобщиха от пресцентъра на МВР.

Акцията е проведена на територията на София и Харманли.

Според специалисти за производството на продуктите са били използвани много опасните за здравето азотни бои, както и тъкани и платове с лошо качество, които могат да предизвикат трайни увреждания на кожата и са забранени с директива на ЕС.

Разследването на антимафиотите започнало от популярния интернет сайт Sportni–Stoki.eu, чрез който били разпространявани фалшификатите.

Предлаганите стоки били произвеждани в нелегална фабрика в Харманли, откъдето готовата продукция чрез куриерска фирма "пристигала" в столицата. В София тя се съхранявала в нелегални складови помещения.

От престъпната дейност и неотчитаните обороти са нанесени огромни щети на фиска. По първоначални изчисления дневните обороти са надхвърляли 5000 лева. Само през последния месец са осъществени обороти за над 40 хил. лева.

В хода на операцията е задържана 36-годишната Ю.И. от София, собственик и администратор на сайта. Жената била засечена, докато изпращала 18 пратки в столичен офис на куриерска служба.

Тя не е отчитала никакви данъци, не е работила през търговско или друго дружество.

Мрежата за търговия и разпространение на фалшивите стоки била разработена и развита от 31-годишния Х.А. от Харманли - криминално проявен, осъждан за престъпление срещу интелектуалната собственост, Д.Д. на 31 години от Хасково и З.Х. на 32 години от Исперих.

Част от произведените нелегално екипи били съхранявани включително и в апартаментите им.

Последвала проверка във фабриката, която работела на пълни обороти. Оттам са иззети спортни стоки, носещи логото на известни търговски марки, заготовки, ленти, холограми и етикети.

Общо от складовете и фабриката са конфискувани над 3500 екипа. Нанесените материални щети на правоносителите са за над 500 хил. лева.

Образувани са две досъдебни производства за извършено престъпление срещу интелектуалната и индустриалната собственост, за които се предвижда наказание лишаване от свобода до пет години.

Прекратено е разпространението на фалшивите стоки и е преустановено предлагането им по интернет.
Съпругът пита: – Какво има за вечеря? – Нещо ново: нарича се „направи си сам“. – Това не беше ли вчера?
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
,

Иновация: Монтират отопляеми пътни знаци

Любопитно Преди 16 минути

Първоначално пътните служби ще разпределят 18 устройства на различни места от регионалната пътна мрежа

„Уверен съм, че светът отново ще се върне към мир“, заяви Моди пред Путин

„Уверен съм, че светът отново ще се върне към мир“, заяви Моди пред Путин

Свят Преди 34 минути

„Благополучието на света минава единствено през пътя на мира. Заедно трябва да търсим пътищата към мир. С усилията, които се полагат през последните дни, съм уверен, че светът отново ще се върне към мир“, каза той

Защитата на кмета на Варна обжалва размера на гаранцията му от 200 000 лева

Защитата на кмета на Варна обжалва размера на гаранцията му от 200 000 лева

Свят Преди 49 минути

Предстои внесената от защитата жалба да бъде разгледана от Апелативен съд – Варна

Ким Кардашиян разкри, че е сменила името си преди славата в риалити телевизията

Ким Кардашиян разкри, че е сменила името си преди славата в риалити телевизията

Любопитно Преди 54 минути

Освен това тя си приписва заслугата за това, че е успяла да убеди семейството си да се съгласи с риалити шоуто

АПС: Съвносители сме на вота на недоверие

АПС: Съвносители сме на вота на недоверие

България Преди 1 час

„Управляващите трябва да чуят гласа на протестиращите“, каза Севим Али

Управляващи, синдикати и работодатели обсъждат Бюджет 2026

Управляващи, синдикати и работодатели обсъждат Бюджет 2026

България Преди 1 час

Финансовият министър Теменужка Петкова заяви, че от страна на министерството са направени необходимите оценки на основните искания на социалните партньори

Лукс, милиони и нумерология: Тейлър Суифт откупи сватбената дата на друга двойка

Лукс, милиони и нумерология: Тейлър Суифт откупи сватбената дата на друга двойка

Любопитно Преди 1 час

Певицата е платила щедра сума, за да осигури датата 13 юни 2026 г. за сватбата си с Травис Келс

Задържаха българин, карал в насрещното в Гърция

Задържаха българин, карал в насрещното в Гърция

България Преди 1 час

Според първоначалната информация камионът се движел в насрещното платно югоизточно от града в участъка между пункта за пътни такси Малгара и пътния възел Клиди, където и бил спрян

Ким Катрал и Ръсел Томас

Саманта от „Сексът и градът“ се омъжи на скромна церемония в Лондон

Любопитно Преди 1 час

Ким Катрал и дългогодишният ѝ партньор Ръсел Томас сключиха интимен брак в Лондон пред едва 12 гости, отбелязвайки кулминацията на връзка, започнала през 2016 г. и израснала в стабилно, подкрепящо и дълбоко лично партньорство

61-годишна жена блъсна двама пешеходци на "зебра" във Видин

61-годишна жена блъсна двама пешеходци на "зебра" във Видин

България Преди 1 час

Лек автомобил е блъснал мъж и жена на пешеходна пътека във Видин, съобщиха от полицията

Кметът на Враца съди протестиращи за "издевателство" над семейството му

Кметът на Враца съди протестиращи за "издевателство" над семейството му

България Преди 1 час

"Тези, които си мислят, че ще изливат злобата и простотията си върху децата ми, са се объркали сериозно“, каза кметът

Легендарен филмов злодей почина на 75 години

Легендарен филмов злодей почина на 75 години

Свят Преди 1 час

Актьорът Кари-Хироюки Тагава, познат от „Mortal Kombat“ и „The Man in the High Castle“, е починал в Санта Барбара на 75 години след усложнения от инсулт

Какво да направите, ако багажът ви е изгубен, закъснял, откраднат или повреден

Какво да направите, ако багажът ви е изгубен, закъснял, откраднат или повреден

Любопитно Преди 1 час

Не забравяйте да приберете билета си за получаване на багаж на сигурно място

<p>Желязков напомни хипотезата за оставката си</p>

Премиерът Желязков: Тази година България има два пъти по-висок икономически растеж от средния за Европа

България Преди 1 час

Хипотезата за оставката ми е предвидена в чл. 89 ал. 2 в българската Конституция, каза премиерът