САЩ ще бъдат домакини на нова серия от преговори между Ливан и Израел във Вашингтон в четвъртък, докато между Израел и проиранската шиитска групировка "Хизбула" е в сила крехко прекратяване на огъня. Това съобщи пред "Франс прес" представител на Държавния департамент.
Преговори за мир: Посланиците на Израел и Ливан на среща във Вашингтон
"Ще продължим да улесняваме преките и добросъвестни преговори между двете правителства", заяви този представител, като уточни, че преговорите ще се проведат на ниво посланици, както и при първата серия, която се състоя на 14 април.
Ливанският президент Жозеф Аун заяви вчера, че преките преговори с Израел, отхвърлени от "Хизбула", имат за цел да сложат траен край на войната и израелската окупация в южната част на Ливан.
Ливан поиска примирие и пълен суверенитет
Въпреки влязлото в сила в петък прекратяване на огъня между Израел и "Хизбула", ливанската държавна новинарска агенция ННА съобщи за израелски удар с дрон в южната част на Ливан, в Какаят ал Джиср, в близост до река Литани.