„Известни сме като партия, която участва в митинги. Вчера изразихме възмущението си срещу съдия Калпакчиев. Той е освободил един убиец с неплатено обезщетение от 400 000 лв. Очевидно има нарушение. Калпакчиев трябва да бъде санкциониран. Съдиите не са недосегаеми, както и прокурорите”, заяви Волен Сидеров пред „Здравей, България” по NOVA.

Лидерът на "Атака" обяви, че се кандидатира за кмет по време на протеста пред Съдебната палата, организиран от партията срещу освобождаването на австралиеца Джок Полфрийман от съдия Калин Калпакчиев преди дни.

По думите му съдиите и прокурорите не са недосегаеми. Никой не знае как изглежда Калпакчиев, ако беше народен представител щеше да е навсякъде, коментира той. 

В ефира на предаването той коментира и съкратено съдебното производство, което беше гласувано в сряда на първо четене. „По-добрият вариант е съкратеното съдебно следствие да отпадне при тежки престъпления. При втория предложен вариант, в който съдията трябва да прецени дали да даде максимална присъда, или да я съкрати,опираме до неговото субективно мнение. Юридическото лице може да се подаде на внушение, на корупция. Няма данни, които да показват, че Полфрийман се е поправил. Напротив, от затворническата управа казват, че неговото поведение не е било подходящо за предсрочно освобождаване. Въпреки това съдия Калпакчиев взима такова решение. Имаме институционално разминаване”, смята Волен Сидеров.

Сидеров изказа мнение и по въпроса с шпионския скандал. „Трябва ясно да се дифинира какво означава шпионаж и какво услуга на друга държава. България си е сменяла геополитическото влияние доста пъти. Бяхме съюзници на хитлеристка Германия, а след това на Съветска Русия. Сега сме на САЩ”, коментира Сидеров.

Кандидатът за градоначалник коментира и настоящия местен вот.

„Не съм съгласен с някои предложения на Фандъкова. Ако стана кмет на София, ще спра гей парадите. Тя ги толерираше, даже позволи това шествие да мине през центъра на София. Ще премахна и „тормоза с паяка”. Синята и зелената зона ще бъдат преразгледани. Транспортът ще бъде безплатен за пенсионери, инвалиди и ученици. Сметките за парно на пенсионери и многодетни семейства също ще бъдат намалени”, категоричен бе Волен Сидеров.

Той заяви, че ако застане на кметския пост, ще направи ревизия на софийския бюджет и ще постави на първо място крайните квартали.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Тръмп предупреди Израел да избягва действия в Сирия

Тръмп предупреди Израел да избягва действия в Сирия

Свят Преди 1 час

В петък израелските сили нахлуха в село в Южна Сирия

Над 350 загинали и 366 изчезнали в Шри Ланка

Над 350 загинали и 366 изчезнали в Шри Ланка

Свят Преди 2 часа

Водите от наводненията са започнали да се оттеглят, но са регистрирани няколко нови свлачища

Момиче загина, други две и момче са в болница след катастрофа край Русе

Момиче загина, други две и момче са в болница след катастрофа край Русе

България Преди 3 часа

Пробите на 18-годишния водач за алкохол и наркотични вещества са отрицателни

Протест в Минерални бани срещу повишението на такса смет

Протест в Минерални бани срещу повишението на такса смет

България Преди 5 часа

Недоволните казват, че увеличението е необосновано

.

Тройна битка определя първия елиминиран финалист в “Игри на волята”

Любопитно Преди 5 часа

Алекс, Николета и Теодор-Чикагото се борят за спасение тази вечер

Задържаха за 72 часа мъжа, убил полицай на пътя

Задържаха за 72 часа мъжа, убил полицай на пътя

България Преди 5 часа

Разследването по случая продължава

Giro d’Italia 2026 тръгва от България

Giro d’Italia 2026 тръгва от България

България Преди 5 часа

Това е крачка към позициониране на България като световна спортна, културна и туристическа дестинация, смята Иван Пешев

СЗО: Лекарства тип "Оземпик" трябва да бъдат достъпни за всички, не само за богатите

СЗО: Лекарства тип "Оземпик" трябва да бъдат достъпни за всички, не само за богатите

Свят Преди 6 часа

СЗО сравни необходимостта от разширяване на достъпа до лекарства за отслабване с усилията за достъп до лекарства срещу ХИВ през 80-те години

Обявиха думата на годината на Оксфорд - яростта, докато скролваме в социалните мрежи

Обявиха думата на годината на Оксфорд - яростта, докато скролваме в социалните мрежи

Любопитно Преди 6 часа

Ако използвате социални мрежи, вероятността да сте били подтиквани към гняв е голяма

Тежка катастрофа край Габрово, загина човек

Тежка катастрофа край Габрово, загина човек

България Преди 6 часа

Друг човек е в тежко състояние

България поиска 3,2 млрд. евро от Европейската комисия

България поиска 3,2 млрд. евро от Европейската комисия

България Преди 6 часа

Планът включва проекти за модернизация на Българската армия

<p>ISW: Мирният план на САЩ за Украйна е пред провал заради Русия</p>

ISW: Русия вероятно ще отхвърли американския мирен план за Украйна

Свят Преди 7 часа

Участието на Русия в каквито и да било мирни преговори зависи "изцяло" от руските успехи на бойното поле