Шофьорите на BMW са най-лошите по пътищата на Великобритания
Източник: netinfo

З астрахователната компания GoCompare е провела проучване между 2000 човека, които е трябвало да кажат кои според тях са най-лошите шофьори във Великобритания. Почти една четвърт (24%) от тях са отговорили, че това са водачите на BMW.

На второ място се нареждат водачите на Ford Transit (21,8), макар че друго проучване казва, че същите са най-безопасните водачи на Острова. На всеки изминати 161 000 км, вановете участват в 3,8 пъти по-малко инциденти с травми спрямо автомобилите. Любопитно е, че 32,8% от шофьорите на ванове посочват колегите си с BMW като най-сериозни нарушители на пътя, като същото правят повечето велосипедисти и мотористи.

Тъй като споменатите два типа шофьори са доста напред, проучването прави разбивка и по възраст. То показва, че респондентите на възраст между 45 и 64 години смятат, че шофьорите на Transit (посочва са Transit конкретно, защото на Острова това е най-разпространената марка ванове) са най-лоши по пътищата, докато тези под 44-годишна възраст смятат, че водачите на баварските машини са най-лоши, следвани от шофьорите на Audi.

Не се притеснявайте, таксиметровите шофьори заемат подобаващо място в тази класация, макар и едва трето с малко над 14%. В класацията за най-лоши шофьори попадат тези на Audi, следвани от водачите на Ferrari. Любопитен факт е, че собствениците на VW Golf не са от лошите, нареждайки се чак на девето място с 2,9% неодобрение.

Къде ли биха се наредили голфаджийте и таксиметровите шофьори, ако подобно проучване бъде проведено в България?

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още любопитно съдържание последвайте страницата ни в Instagram.

Сезам, отвори се: дълбоко в 120-годишната история на Renault

Стандартът WLTP спря продажбата на някои германски хибриди

Повече продажби за Tesla Model 3 в САЩ спрямо Toyota Corolla

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Путин: Русия няма намерение да атакува НАТО, твърденията са &bdquo;абсурдни&ldquo;</p>

Владимир Путин отхвърли като „абсурдни“ предупрежденията, че Русия може да атакува държавите от НАТО

Свят Преди 1 минута

Руският президент обвини западните държави, че използват темата за увеличаване на военните разходи.

<p>Министър-председателят Радев е на визита в Черна гора</p>

Министър-председателят Румен Радев ще участва в Срещата на върха ЕС - Западни Балкани в Черна гора

България Преди 20 минути

Лидерите ще обсъдят разширяването на ЕС, сигурността и интеграцията на региона

,

„Паралелен свят“: Хората, изгубени в пристрастяващи мечти

Любопитно Преди 1 час

Когато бягството в ума се превърне в затвор: Разберете какво е дезадаптивно мечтаене и как перфектните светове в главите ни могат тихо да разрушат реалната ни кариера и връзки

,

Раудскина: Легендарната исландска книга за черна магия

Любопитно Преди 1 час

Заключена в гроба на своя създател и изписана със златни руни, „Червената кожа“ остава недосегаема дори за магьосниците, опитали да съживят мъртвите в катедралата на Холар

<p>ЕС подготвя санкции срещу китайски компании, обвинени в подпомагане на руската военна машина</p>

ЕС подготвя санкции срещу четири китайски компании заради Русия

Свят Преди 1 час

Брюксел твърди, че фирмите подпомагат руската военна индустрия и „сенчестия флот“

<p>Как краят на ядреното досие може да промени Иран</p>

Как краят на ядреното досие може да промени Иран и целия регион

Свят Преди 1 час

В Техеран се води дебат дали контролът върху най-натоварената петролна артерия в света може да замени обогатяването на уран като основен инструмент за възпиране на противниците на страната

Жега до 31°, но следобеда носи гръмотевични изненади

Жега до 31°, но следобеда носи гръмотевични изненади

България Преди 1 час

Максималните температури ще бъдат между 26° и 31°

Инцидент с „Боинг 787“ във Франкфурт, има ранени

Инцидент с „Боинг 787“ във Франкфурт, има ранени

Свят Преди 10 часа

„Луфтханза“ потвърди инцидента и по-късно съобщи, че няколко служители са били ранени и получават медицинска помощ

Украйнската КУБ: Баба Алино не е „гора“

Украйнската КУБ: Баба Алино не е „гора“

България Преди 10 часа

КУБ: Тези парцели са частна собственост, закупени от компанията изключително законно

"От фрагментация към мащаб": Водещи индустриални лидери призоваха за реформи в ЕС

"От фрагментация към мащаб": Водещи индустриални лидери призоваха за реформи в ЕС

Любопитно Преди 11 часа

В рамките на Green Transition Forum 6.0, десетки висши ръководители на водещи компании от ключови индустрии у нас поставиха началото на "Софийска инициатива"

"Хизбула" отхвърли условията на примирието с Израел

"Хизбула" отхвърли условията на примирието с Израел

Свят Преди 11 часа

Лидерът на "Хизбула" призова ливанските власти да прекратят директните преговори с Израел

Бюджетната комисия прие на второ четене промените в Закона за защита на потребителите

Бюджетната комисия прие на второ четене промените в Закона за защита на потребителите

България Преди 12 часа

Законопроектът прехвърля определени текстове от Закона за въвеждането на еврото в Закона за защита на потребителите

Издирват момче на 16 години в София

Издирват момче на 16 години в София

България Преди 13 часа

За последно е забелязан в подлеза с фонтаните на НД

Русия призна пагубните щети от украинските удари, без да спомене Украйна

Русия призна пагубните щети от украинските удари, без да спомене Украйна

Свят Преди 14 часа

Новак допусна и възможността за въвеждане на забрана върху износа на дизелово гориво

Росица Кирова от ГЕРБ-СДС оглави Комисията по туризъм

Росица Кирова от ГЕРБ-СДС оглави Комисията по туризъм

България Преди 14 часа

Комисията по туризъм се състои от 15 народни представители

Атидже Алиева-Вели от ДПС стана председател на Комисията по правата на човека, вероизповеданията и жалбите на гражданите

Атидже Алиева-Вели от ДПС стана председател на Комисията по правата на човека, вероизповеданията и жалбите на гражданите

България Преди 14 часа

Комисия по правата на човека, вероизповеданията и жалбите на гражданите се състои от 15 народни представители