Б ившият президент на САЩ Доналд Тръмп е обезпокоен, че сред обкръжението му може да има „къртица” – или дори няколко. Той се чуди дали телефоните му не се подслушват или дори дали някой от приятелите му не е "облечен в подслушвателно устройство", съобщи сайтът „Rolling Stone”.

С разрастването на федералните и щатските разследвания срещу Тръмп се увеличават и подозренията на бившия президент, твърдят запознати източници и още двама души, близки до бившия обитател на Овалния кабинет.

Това лято Тръмп е попитал близките си сътрудници дали смятат, че комуникациите му се следят от федералните служби или, според неговата формулировка, "от Байдън".

"Той е питал мен и други: "Мислите ли, че телефоните ни се подслушват?". Като се има предвид огромният обем разследвания, които се водят срещу [бившия] президент, не мисля, че той допуска нещо да е извън сферата на вероятното".

Източникът добавя: "Той говори за това сериозно [през последните няколко месеца], но знам за един път, когато се пошегува с нещо от рода на: "Внимавай какво говориш по телефона!"

Според сина на бившия американски държавен глава Ерик Тръмп, ФБР не е открило нищо компрометиращо, като е иззело вещи и снимки на някои членове на семейството.

Тръмп обяви, че ще се кандидатира за президент през 2024 г.​

Тръмп и неговите съюзници неоснователно лансират идеята, че федералните агенти може да са виновни за "подхвърлянето" на уличаващи доказателства в имението му.

Бившият президент и няколко от дългогодишните му съветници се опитват да разберат дали имат, според тяхната терминология, "къртица" във вътрешния кръг на Тръмп, която подхвърля тайните му на федералните.

Много хора, запознати със ситуацията, твърдят, че от сряда следобед Тръмп и неговото обкръжение, въпреки че не разполагат с никакви доказателства в подкрепа на тезата, че ФБР е подхвърлило доказателства по време на претърсването на дома на Тръмп в клуба "Мар-а-Лаго" във Флорида , вече са започнали спекулациите кой би могъл да бъде доносникът, ако такъв предател изобщо съществува.

В сряда сутринта Axios съобщи, че "светът на Тръмп е обзет от спекулации за това кой близък сътрудник или сътрудници са се "обърнали" и са предоставили допълнителна поверителна информация на ФБР за това какво е държал бившият президент Тръмп" в имението си във Флорида.

По-късно същия ден авторът на разузнавателна информация Уилям Аркин съобщи, че "обискът в Мар-а-Лаго се основава до голяма степен на информация от поверителен източник на ФБР".

Белия дом с информация за състоянието на Джо Байдън​

Според изданието, въпреки че параноята на Тръмп често се подхранва от конспиративни теории, в този случай той има основание да се притеснява. Има различни наказателни, граждански и федерални разследвания срещу Тръмп, разрастващия се семеен бизнес и политическите му съюзници в опитите му да подкопае президентските избори през 2020 г.

Но някои от параноичните му навици, които се появиха това лято, припомниха на няколко души от близкото обкръжение на Тръмп за неговия мандат в Овалния кабинет. Бившият президент стигна дотам, че разсъждаваше пред ограничен брой хора дали собственият му съветник в Белия дом Дон Макган не е "носил подслушвателно устройство", поставено от федералните прокурори.

ФБР обискира имението на Доналд Тръмп във Флорида

БГНЕС припомня, че в понеделник агенти на ФБР претърсиха имението на Тръмп "Мар-а-Лаго" във Флорида като част от разследване за злоупотреба с документи. Агентите на Бюрото се съсредоточават върху офиса на Тръмп и помещенията, в които бившият президент пребивава, когато е във Флорида.

Според сина на бившия американски държавен глава Ерик Тръмп, ФБР не е открило нищо компрометиращо, като е иззело вещи и снимки на някои членове на семейството.

Според многобройни съобщения, обиските са резултат от разследване дали Тръмп е пренесъл секретни документи от Белия дом в дома си във Флорида.

Не е ясно кои конкретни документи са толкова притеснителни за федералните власти. Но според двама източници, запознати с въпроса, в периода след полагането на клетва от президента Джо Байдън Тръмп не се е притеснявал да се похвали с трофеи от годините си в Овалния кабинет.

През последната година и половина гостите на Тръмп в Мар-а-Лаго понякога са ставали свидетели как бившият президент размахва определени предмети или документи, твърдейки, че те са сувенири от престоя му в Белия дом. 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Арестуваха бившия посланик на Великобритания в САЩ заради Епстийн

Арестуваха бившия посланик на Великобритания в САЩ заради Епстийн

Свят Преди 2 часа

Питър Манделсън е бил арестуван в Лондон

Синдромът на Турет в центъра след расистка обида на церемонията БАФТА – ето какво представлява

Синдромът на Турет в центъра след расистка обида на церемонията БАФТА – ето какво представлява

Свят Преди 2 часа

Синдромът на Турет е нелечимо неврологично състояние, което предизвиква неволни звуци или движения, известни като тикове

Фицо: Словакия ще спре извънредния износ на електроенергия за Украйна

Фицо: Словакия ще спре извънредния износ на електроенергия за Украйна

Свят Преди 4 часа

Електроенергията от Унгария и Словакия съставлява около 70 процента от вноса на Украйна и е от изключителна важност за страната

Кой е Робърт Арамайо – актьорът от Хъл, който превзе наградите БАФТА

Кой е Робърт Арамайо – актьорът от Хъл, който превзе наградите БАФТА

Любопитно Преди 4 часа

Робърт Арамайо извървя пътя от престижното нюйоркско училище „Джулиард“ до ключови роли в „Игра на тронове“ и „Властелинът на пръстените: Пръстените на властта“. Днес той вече е двоен носител на наградата БАФТ

МО: По потъналия риболовен кораб в Черно море не са открити пробойни

МО: По потъналия риболовен кораб в Черно море не са открити пробойни

България Преди 5 часа

Екипът от Военноморските сили ще продължи своята дейност и в утрешния ден поради затруднените условия и ниската видимост в района

ООН: Възстановяването на Украйна ще струва близо 600 млрд. долара

ООН: Възстановяването на Украйна ще струва близо 600 млрд. долара

Свят Преди 5 часа

Щетите от периода между началото на войната на 24 февруари 2022 г. и края на декември 2025 г. възлизат на 195,1 милиарда долара

Асен Василев призовава за протест срещу Сарафов, отхвърли обвиненията на Бойко Борисов

Асен Василев призовава за протест срещу Сарафов, отхвърли обвиненията на Бойко Борисов

България Преди 5 часа

Надявам се и господин Румен Радев също да подкрепи протеста и да покаже, че и с действия, а не само с думи, ще се бори срещу Борисов и Пеевски, добави Василев

Надежда Нейнски обмисля работно посещение в Украйна

Надежда Нейнски обмисля работно посещение в Украйна

България Преди 6 часа

Каузата на Украйна ми е много близка на сърцето, каза Нейнски

Васил Терзиев: Таков говори за градския транспорт сякаш няма нищо общо с него

Васил Терзиев: Таков говори за градския транспорт сякаш няма нищо общо с него

България Преди 6 часа

Повод за реакцията е изказване на Таков с призив кметът да започне преговори със синдикатите, за да не се стигне до нова стачка

Снимката е илюстративна

Учени разрешиха вековната мистерия около „Кървавия водопад“ в Антарктида

Свят Преди 6 часа

Защо ледникът Тейлър започна да „кърви“ и как необичайният феномен е свързан с движението на ледените маси дълбоко под повърхността

<p>Мъж е пребит до смърт край изоставен строеж в Ловеч</p>

Фатален побой в Ловеч: Мъж е пребит до смърт край изоставен строеж, има задържан

България Преди 6 часа

Мъж е арестуван в Ловеч за смъртта на 41-годишен мъж, след като му нанесъл побой. Това съобщи регионалният говорител на МВР в града Габриела Тодорова

Клисурски: План-сметката за изборите ще бъде около 75-80 млн. евро

Клисурски: План-сметката за изборите ще бъде около 75-80 млн. евро

България Преди 6 часа

На днешното си заседание Министерски съвет прие план-сметката за провеждането на изборите за народни представители на 19 април

Министър Адемов: Няма да допуснем социалната система да се използва за агитация

Министър Адемов: Няма да допуснем социалната система да се използва за агитация

България Преди 6 часа

Социалният министър съобщи, че Министерски съвет все още не е обсъждал дали ще бъдат отпуснати средства за добавка за пенсионерите за Великден

Иван Хил Пинто

Външният министър на Венецуела призова за незабавното освобождаване на Мадуро

Свят Преди 7 часа

Николас Мадуро бе свален от власт и отвлечен от САЩ на 3 януари тази година