К ого ще подкрепя Българската социалистическа партия е работа единствено на Българската социалистическа партия. Това заяви от парламентарната трибуна министърът на икономиката в оставка и лидер на БСП Корнелия Нинова.

„Откакто съм председател на тази партия, съм спирала всякакви опити на външни и други субекти да се бъркат в решенията на БСП, така че кого подкрепяме и ще подкрепяме ли в бъдеще, ще решаваме само ние“, обърна се тя към Мустафа Карадайъ, който по-рано заяви, че тя и като цяло БСП подкрепят и стават съучастници на нарушителите на Конституцията Кирил Петков, Асен Василев и цялата ПГ на ПП.

За експулсирането на руски дипломати

Народното събрание да приеме решение, като орган, който изпълнява контрол върху изпълнителната власт, министърът на външните работи да отмени нотата за експулсиране на 70 руски дипломати и служители, поиска Корнелия Нинова.

Тя поиска да се направи точен преглед за колко от тези хора има доказателства, че са шпиони и да се връчи нота те да напуснат, но всички останали, "които са попълнени в този списък като необходимост да се изпълни волята на премиера да станат 70", да бъдат извадени от този списък. По думите й, така ще успеем да преодолеем огромната пропаст, към която се движим, в името на българския национален интерес, сигурността и стабилността на страната и перспективата пред българския народ през следващите тежки зимни месеци.

Нинова коментира, че институциите очевидно си прехвърлят "горещия картоф", нежелаейки и нямайки смелост да понесат отговорност. Тя предложи следно - първо Кирил Петков да излезе и официално да заяви, че няма да се кандидатира за министър-председател, преди това незабавно да уволни заместник-министъра на външните работи, който е подписал нотата, и президентът незабавно да уволни председателя на ДАНС, който е приел някой устно да му нареди да изготви някакви списъци. По думите ѝ има данни за 34 шпиони, а другите в списъка били правени "на око". Затова според нея председателя на ДАНС трябва да понесе отговорност, че е направил тези списъци.

Предлагам ви да вземете решение, не бягайте от отговорност, призова Корнелия Нинова депутатите.

Нинова коментира още и износа на оръжие за Украйна

България не е изнасяла оръжие за Украйна, каза тя. За 169-и път потвърждавам пред най-висшия форум на България – Народното събрание, че България не е изнесла и един патрон за Украйна, заяви Нинова в рамките на парламентарния блиц контрол, като добави, че за Украйна и за Русия не се изнасят оръжия от 2014 г. Всякакви обратни твърдения трябва да бъдат доказани с документи, посочи тя.

Тя допълни още, че според нея „Възраждане“ ще използва темата „оръжие“ за трупане на партиен дивидент за явяване на избори, но ще я използват с лъжа и манипулация. Това каза от парламентарната трибуна министърът на икономиката в оставка и лидер на БСП Корнелия Нинова.

Нинова призова българските граждани: „Слушайте внимателно, мислете, гледайте доказателства преди да решите. Залагайте на хора, които казват истината и които могат да носят отговорност за действията си.“

- Толкова години сте женени, а колкото пъти ви срещна, винаги се държите за ръка. Възхищавам се на любовта ви! - Ако я пусна, веднага…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Зеленски е "готов да продължи напред" с плана на САЩ за прекратяване на войната

Зеленски е "готов да продължи напред" с плана на САЩ за прекратяване на войната

Свят Преди 7 часа

По думите му, Русия действа "цинично", нанасяйки удари по Украйна по време на мирните преговори

Ердоган предлага Истанбул за мирни преговори между Русия и Украйна

Ердоган предлага Истанбул за мирни преговори между Русия и Украйна

Свят Преди 8 часа

Той взе участие по видеоконферентна връзка в среща с лидерите от „Коалицията на желаещите“

<p>Доналд Тръмп: Съвсем близо сме</p>

Доналд Тръмп за края на войната в Украйна: Съвсем близо сме

Свят Преди 9 часа

Той присъства на събитие в Белия дом

Съоснователят на "Лукойл" е продал своя дял в компанията

Съоснователят на "Лукойл" е продал своя дял в компанията

Свят Преди 9 часа

69-годишният Федун стана един от най-богатите хора в Русия по време на хаотичната приватизация през 90-те години на миналия век

<p>Радев: Нарушаването на върховенството на правото подкопава устоите на демокрацията</p>

Румен Радев: Нарушаването на върховенството на правото подкопава устоите на демокрацията

Свят Преди 10 часа

Радев се срещна с председателя на Федералния конституционен съд на Федерална република Германия

Беларуският опозиционер Николай Статкевич е върнат в затвора

Беларуският опозиционер Николай Статкевич е върнат в затвора

Свят Преди 10 часа

Статкевич беше част от група от 52 политически затворници, освободени на 11 септември след преговори с Вашингтон

<p>Папамобилът на Франциск става мобилен здравен център&nbsp;</p>

Папамобилът на Франциск става мобилен здравен център за Газа

Свят Преди 10 часа

Мобилната клиника ще влезе в Газа веднага щом е възможно, каза на пресконференция генералният секретар на "Каритас" Алистър Дътън

Приключи протестът срещу насилието над жени в София

Приключи протестът срещу насилието над жени в София

България Преди 10 часа

Протестът беше организиран от колектив "Феминистки мобилизации" по повод Международния ден за елиминиране на насилието над жени

Макрон: Най-сетне има шанс за постигане на реален напредък към мир в Украйна

Макрон: Най-сетне има шанс за постигане на реален напредък към мир в Украйна

Свят Преди 10 часа

"Украйна имаше своя опит с неспазени обещания при поредицата руски агресии, затова солидните гаранции са необходимост", подчерта Макрон

Двама загинаха в тежка катастрофа край Шуменско

Двама загинаха в тежка катастрофа край Шуменско

Свят Преди 11 часа

Над 70 хил. са установените нарушения от началото на годината до края на октомври по пътищата в област Шумен

<p>Бюджет 2026: ЕК вижда риск за България</p>

ЕК предупреди за риск от несъответствие на бюджетните планове на България за 2026 г. с фискалните изисквания на ЕС

Свят Преди 11 часа

От 2024 г. всяка страна трябва да подготвя многогодишен фискален план с определена траектория на разходите

<p>Нови арести за&nbsp;обира на века в Лувъра</p>

Нови арести за обира на века в Лувъра, още четирима са задържани

Свят Преди 11 часа

Всички задържани са от парижкия регион

Коментар на Русия за мирния план в Украйна: "Твърде много непонятни неща" - Лавров

Коментар на Русия за мирния план в Украйна: "Твърде много непонятни неща" - Лавров

Свят Преди 12 часа

Стремежът Тръмп да спре бързо кръвопролитието заслужава поощрение, но във всички "спрени" от него конфликти до момента не са засегнати техните основни причини, каза Лавров

Свободата да получиш пратката си, когато искаш

Свободата да получиш пратката си, когато искаш

Преди 12 часа

Как автоматизираните доставки променят ежедневието ни – повече време, по-малко стрес

Почина младежът, наръган с нож в София

Почина младежът, наръган с нож в София

България Преди 12 часа

По случая са арестувани трима украински граждани

<p>Кога ще чуем първите коментари на ЕС за мирните усилия в Украйна</p>

Първи реакции от външните министри на ЕС за усилията за мир в Украйна - кога да ги очакваме

Свят Преди 12 часа

Министрите ще разговарят за последните положителни развития след консултациите между страните от Г-20