Германия забрани името на нова турска партия
Източник: Thinkstock/Guliver
25

С ъд в Кьолн издаде забрана за името на новосъздадената турска етническа партия Съюз на германските демократи (Allianz Deutscher Demokraten - ADD).

Мотивът е, че логото ѝ силно прилича на това на крайнодясната партия Алтернатива за Германия (Alternative für Deutschland – AfD) и това създава предпоставка за объркване сред избирателите.

Дългата ръка на Ердоган в Германия

Ердоган: Не ме е грижа, ако ме нарекат диктатор

Турция сплаши ЕС, Германия нямала право да говори за геноцид

Турската партия успя да създаде структури и да отвори офиси в 5 провинции в Германия, а съдебната забрана идва точно преди учредителното събрание в Берлин.

Говорителят на политическата сила Угур Карадаг заяви, че германският съд е пристрастен, прилага двойни стандарти и че решението ще бъде обжалвано. Освен това, независимо от натиска на властите, турската партия ще се разраства, допълни той.

В края на декември миналата година турските медии, предимно проправителствените, съобщиха за създаването на партия на германски граждани от турски произход, която ще се яви на общите и регионалните избори през 2017 г.

Нейни инициатори са бизнесменът Ремзи Ару и адвокатът Рамазан Акбаш, а първите структури бяха основани в Есен, Райнланд-Пфалц и Баден-Вюртермберг.

Лидерът на турската партия Ремзи Ару заяви, че ще се бори за намаляване с 50% на данъците за чужденците в Германия, които нямат право да гласуват и да се кандидатират за участие в избори.

Според заместника му Рамазан Акбаш, депутатите с турски корени в Бундестага (11 души) не представляват и не отстояват интересите на европейските турци, а новата партия ще защитава правата и на имигрантите от други страни.

Акбаш заяви още, че германските власти се опитват по всевъзможни начини да саботират партията и да ѝ оказват натиск, като най-мекото им действие е закриването на нейната банкова сметка и на акаунти в социалните мрежи.

В началото на миналия декември лидерът Ремзи Ару се оплака пред турската агенция IHA от жесток натиск от страна германската държава и подчерта, че по този начин тя ги предизвиква към антидемократични пътища за създаването на новата партия.

„Една политическа сила трябва непременно да разполага с банкова сметка, по която да се събират дарения за финансирането на участието в изборите. Сметката ни обаче е закрита, по този начин блокират разрастването ни. Партийните ни профили в социалните мрежи имат над 30 000 последователи, но и те се закриват. Обикаляме всички банки и първите срещи винаги са обнадеждаващи, но впоследствие ни отказват откриване на сметки, не дават и никакви аргументи за това. Подложени сме на огромен натиск от най-високото ниво на германската държава“, коментира Ару.

Той смята, че партията му е в състояние да спечели гласовете на турците и имигрантите и излизането ѝ на политическата сцена ще промени политическия баланс в Германия.

Коментари 25
Кирилица:
Фонетична
Имате 2000 позволени символа

* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!

25 коментара
 
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни

Последни

<p>Радев: Туризмът изгражда мостове между народите</p>

Радев: Във време на глобални сблъсъци туризмът изгражда мостове между народите

България Преди 26 минути

Въпреки последните трудни години за човечеството, секторът се възстановява бързо и устойчиво, каза държавният глава

Снимката е илюстративна

След гонка с полицията в Бургас: Задържаха криминално проявен да шофира без регистрационни табели

България Преди 1 час

41-годишния бургазлия е отказал до бъде тестван за алкохол и наркотици

Стартира десетото юбилейно издание на ПРОМЯНАТА

Стартира десетото юбилейно издание на ПРОМЯНАТА

Любопитно Преди 2 часа

През 2023 г. инициативата ще отпразнува успехите на общността

Евгений Пригожин

Пригожин иска разследване на високопоставени руски служители

България Преди 2 часа

Основателят на наемническата група "Вагнер", многократно е обвинявал високопоставени представители на руските власти, че саботират военната кампания в Украйна

Над 320 000 домакинства ще получат еднократна помощ за отопление

Над 320 000 домакинства ще получат еднократна помощ за отопление

България Преди 2 часа

Решението бе взето на редовното заседание на Министерския съвет

Снимката е илюстративна

На първо четене: НС прие промените в Закона за енергията от възобновяеми източници

България Преди 3 часа

Служебният министър на енергетиката Росен Христов дойде в пленарната зала

Снимката е илюстративна

Строителен работник загина при трудова злополука в Попово

България Преди 3 часа

Той е 55-годишен, от село Голямо Градище

Кметът на Варна Иван Портних е привикан на разпит в прокуратурата

Кметът на Варна Иван Портних е привикан на разпит в прокуратурата

България Преди 3 часа

Изпратена му е призовка заради пукнатата през 2019 година тръба във Варненското езеро

Осъдиха трима за палежа на апартамента на бургаски фоторепортер

Осъдиха трима за палежа на апартамента на бургаски фоторепортер

България Преди 3 часа

Случаят е 2018 година, когато пред входната врата на жилището на Борислав Пенков беше запалена гума

Вещица или богиня: Мистичната история на Арадия

Вещица или богиня: Мистичната история на Арадия

Любопитно Преди 3 часа

Известна като кралицата на вещиците и богинята на луната, Арадия често е представяна като важно божество

Русия е унищожила "последния военен кораб" на Украйна

Русия е унищожила "последния военен кораб" на Украйна

Свят Преди 3 часа

Засега няма коментар от страна на Киев за съдбата на плавателния съд

<p>Времето през юни: От 10&deg; до 35&deg;</p>

Прогнозата за юни: Какви изненади ни готви времето

България Преди 3 часа

Месечната прогноза е вече тук, планирайте отпуските

<p>Стоянов: Обстановката в Косово става напрегната</p>

Стоянов: Няма искане за увеличаване на българския контингент в Косово

България Преди 4 часа

Обстановката там става напрегната, каза министърът на отбраната

Дилън Спраус и Селена Гомез

8 актьори, които са получили първата си целувка пред екрана

Любопитно Преди 4 часа

Звездите от червения килим понякога получават първата си целувка пред очите на цял снимачен екип