Доналд Тръмп: Путин е замесен в убийства
Доналд Тръмп   
Източник: ЕПА/БГНЕС

П резидентът на САЩ Доналд Тръмп заяви в телевизионно интервю, че руският му колега Владимир Путин „вероятно“ е замесен в убийства и отравяния, но „не и в нашата страна“, предаде Си Ен Ен (CNN). „Разбира се, те не би трябвало да го правят“, добави Тръмп.

Забележките му бяха направени по време на обширно интервю за предаването „60 минути“ по телевизия Си Би Ес (CBS), което засегна редица теми като отношенията със Северна Корея, Китай, Русия, служителите в Белия дом и др.

Попитан от водещата за подозренията относно критиките му към Путин, Доналд Тръмп каза:

„Мисля, че съм много твърд лично с него.

Двамата имахме среща. Това беше много трудна, но и много добра среща“. Тръмп визира широко критикуваната среща на върха, в която по време на пресконференция той отказа да подкрепи преценката на американското правителство, че Русия се е месила в президентските избори през 2016 г.

Путин: Доналд, трябва се погледнеш в огледалото за скъпия нефт

Ето още някои ключови моменти от интервюто на американския държавен глава.

Руската намеса в изборите през 2016 г.

Попитан, след коментарите му за Путин, дали смята, че Русия се е намесила в изборите през 2016 г., той отговори: „Намесили са се. Но мисля, че Китай също се е намесила, мисля че и други страни са се месили ... И мисля, честно казано, че Китай е по-големият проблем“.

За Северна Корея

Попитан за прегръдката му с лидера на КНДР Ким Чен-ун, Тръмп заяви, че знае за нарушенията на човешките права в азиатската страна, но усилията му са довели до по-малко заплахи за САЩ. „Разбира се, знам всички тези неща. Искам да кажа, че не съм бебе, знам тези неща.

Вижте, нека бъде както е. Разбирам се с него много добре, има добра енергия и химия между нас. Погледнете ужасяващите заплахи, които бяха отправяни. Вече няма заплахи вече няма заплахи“, обясни президентът на САЩ.

За търговската война с Китай

Доналд Тръмп заяви, че „би могъл“ да наложи нови мита за Китай. САЩ вече наложиха мита в размер на 250 млрд. долара и президентът заплаши с още, ако Китай отмъсти срещу американските фермери или други индустрии.

„Те искат да преговарят ... те искат да преговарят“, каза президентът. На въпрос дали той е готов да преговаря Тръмп отговори: „Има страхотна химия между мен и президента на Китай Си Дзинпин. Не знам дали това ще продължи непременно. Казах на президента Си, че не можем да продължаваме да допускаме Китай да източва 500 млрд. долара годишно от САЩ под формата на търговия и други неща ... и казах, че не можем и няма да продължим да допускаме това повече“.

Тръмп заяви, че не се опитва да тласне Китай към икономическа депресия. „Не, не, въпреки при тях има спад с 32% за четири месеца, което е кат през 1929 г.“, каза президентът. Той добави: „Не искам това ... Искам те да договорят с нас справедлива сделка. Искам да отворят пазарите си както ... нашите пазари са отворени“.

За коментарите на Мелания Тръмп, че в Белия дом има хора, на които не може да се вярва

„Аз се чувствам по същия начин. Ще бъда откровен с вас, нямам доверие на всички в Белия дом“, каза Тръмп. „Обикновено съм пазен и мисля, че съм предпазен по всякакъв начин, но не мога да кажа, че вярвам на всички в Белия дом, не съм бебе. Това е тежка работа. Ова е порочно място, Вашингтон е много, много порочно място. Атаките, лошите думи, говоренето зад гърба. Но знаете ли, по мой собствен начин се чувствам удобно тук“, обясни той.

Доналд Тръмп: Аз и Ким се влюбихме

Тръмп нападна Китай: Си вече не ми е приятел

ЕС, Русия и Китай срещу САЩ, смяха се на Тръмп в ООН

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Тръмп обяви „най-лошия сценарий“ за Иран

Тръмп обяви „най-лошия сценарий“ за Иран

Свят Преди 4 часа

Тръмп: Това може да се случи. Не искаме да се случи

Израел удари избора на наследник на аятолах Хаменей

Израел удари избора на наследник на аятолах Хаменей

Свят Преди 4 часа

Жителите на столицата, в която живеят около 15 милиона души, съобщиха за едни от най-тежките бомбардировки от началото на конфликта

Цената на газа скочи с над 70%, идва ли нова криза с инфлацията

Цената на газа скочи с над 70%, идва ли нова криза с инфлацията

Свят Преди 5 часа

Пазарите реагират на риска от продължително прекъсване на доставките

Васил Терзиев смени Надежда Бобчева с Николай Неделков

Васил Терзиев смени Надежда Бобчева с Николай Неделков

България Преди 6 часа

Промяната е част от усилията за засилване на оперативния и контролния фокус

Сеул грейна с цветовете на България

Сеул грейна с цветовете на България

Любопитно Преди 7 часа

В бяло, зелено и червено засия футуристичният комплекс от плаващи острови Some Sevit

МВнР с предупреждение за българите в Малдивите и Индия

МВнР с предупреждение за българите в Малдивите и Индия

Свят Преди 7 часа

Българските задгранични представителства имат готовност да окажат съдействие

Тити Папазов се върна от Израел: Невероятно божие съвпадение

Тити Папазов се върна от Израел: Невероятно божие съвпадение

България Преди 7 часа

Треньорът и отборът на „Апоел” (Тел Авив) прекараха денонощие в път, за да се приберат

Зеленски: Операцията в Иран е предупреждение за Путин

Зеленски: Операцията в Иран е предупреждение за Путин

Свят Преди 8 часа

Зеленски: Путин да види как свършват диктатурите

Рюте в Скопие: Северна Македония е верен съюзник

Рюте в Скопие: Северна Македония е верен съюзник

Свят Преди 8 часа

Рюте: Няма да позволим да се появи вакуум в сигурността в Западните Балкани

Иран моли ООН да спре войната

Иран моли ООН да спре войната

Свят Преди 9 часа

Службата на ООН за правата на човека призова за разследване на удара срещу девическо училище в Иран

Тръмп за Иран: Те искат да преговарят: Твърде късно!

Тръмп за Иран: Те искат да преговарят: Твърде късно!

Свят Преди 9 часа

Ставаме ли свидетели на раждането на доктрината "Тръмп"

Работят до изнемога: Необичайните герои, които спасяват жителите на Киев

Работят до изнемога: Необичайните герои, които спасяват жителите на Киев

Свят Преди 9 часа

Работата на водопроводчиците и електротехниците в Киев е изключително важна, особено когато навън са -20 градуса

Учени разкриха тайната на столетници: Кръвта им е като на 30-годишни хора

Учени разкриха тайната на столетници: Кръвта им е като на 30-годишни хора

Любопитно Преди 9 часа

Как е възможно това може да прочетете в следващите редове

Техеран

„Навсякъде има дим и кръв“: Войната в Иран ескалира, пазарите се сринаха

Свят Преди 9 часа

Експлозии разтърсиха Техеран и Бейрут във вторник, а финансовите пазари по целия свят се сринаха пред перспективата за продължително прекъсване на глобалните енергийни доставки в резултат на американско-израелската въздушна война срещу Иран