З а 18 май е насрочен големият протест на превозвачите. Те започнаха с демонстрациите си още вчера, но днес - поне в София, протестът им беше прекратен, съобщава NOVA.

Точно в 08:00 часа тази сутрин камиони и автобуси бяха дали заявка, че ще блокират първо входа, а след това и центъра на София. При засилено полицейско присъствие, на протест дойдоха шофьорите на 10 тира.

„Трябваше да протестираме, сега се оказва, че ще протестираме на 18-и”, заяви Борис Александров, шофьор на тежкотоварен автомобил.

Няколко големи протеста на 18 май, ще има блокади

„Ние затова дойдохме тази сутрин, защото снощи до 1 часа щабът ни заседаваше и трябваше да преценим дали да протестираме днес, или не. Взехме рационалното решение да не допускаме провокации”, заяви Магдалена Милтенова от Конфедерацията на автобусните превозвачи.

„Сега отиваме в гаража и чакаме нови инструкции”, обясни Борис Александров.

Така протестът остава за следващата сряда.

„Да си стегнем редиците, ние вчера показахме, че сме много, че сме силни”, заяви Магдалена Милтенова.

„На 18-и май ще има протест, ще има мащабен протест, до тогава очаквайте изненади”, заяви Димитър Димитров от Камарата на автомобилните превозвачи.

Превозвачите освободиха входa към София

Решението за отмяната на днешния протест дойде след напрежение между превозвачите и полицията снощи. Според тях, униформените са ги „заплашвали, че ще отнемат книжките им, ако не си тръгнат”.

„Насилствено извеждат превозните средства преди да приключи в 22:00 часа нашият протест. Ние до 22:00 часа имаме разрешение за протестно шествие до Президентството, ние цял ден днес чакаме да бъдем допуснати”, обясни Йордан Арабаджиев, изпълнителен директор на Съюза на международните превозвачи.

Недоволството в Пловдив продължи през целия ден.

Рано сутринта на „Цариградско шосе” в Пловдив камиони разположи собственик на голяма транспортна фирма, който не е съгласен с общото решение на Управителния съвет за прекратяване на протеста.

„Защото трябва да си отстояваме нашето и да не се поддаваме на заплахи и на манипулации. Заплашваха шофьорите, че ще им отнемат книжките”, заяви Николай Николов, собственик на транспортна фирма.

За да не им бъдат връчени предупредителни протоколи и да избегнат проверките на ДАИ, шофьорите предприеха друга тактика.

„Оставихме камионите и си тръгнахме/ смее се/ да стоят тук”, заяви Атанас Парталски, шофьор на камион.

Не успяха обаче да избягат от проверката на полицията. Освен документите на всеки един водач, униформените записваха  и номерата и на камионите. Пристигнаха  и от Автомобилната инспекция.

„Служителите на ДАИ дойдоха. Не е нормално да излизаш на протест и да идват да те проверяват, да те глобяват, но така им е наредено”, коментира Николай Кръстев, изпълнителен директор на транспортна компания.

Според Атанас, който от 20-години е шофьор, е недопустимо камионите да плащат, за да се движат по разбити пътища.

„Витиня, Ботевград, Враца, Монтана то няма каране. Има дупки по един метър дълбоки. Не може да се минава. Всичко се чупи. То дупки, то неравности, пропадания. Отидеш на границата и стоиш по 20 часа. Това нормално ли е?”, попита Парталски.

„Това е последствието - морковите са паднали. Съответно това е брак. 1500 евро струва това пале. И го плащаме ние”, обясни Гроздан Комсалов, спедитор.

Задръствания се образуваха в късния следобед, когато хората се прибираха от работа.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Турция призна за продажба на руските ПВО системи С-400

Турция призна за продажба на руските ПВО системи С-400

Свят Преди 5 часа

Кремъл определи темата като "изключително чувствителна"

Еманюел Макрон

Франция първа в ЕС забрани социалните мрежи за децата

Свят Преди 6 часа

Макрон защити мярката с аргумента, че социалните мрежи не трябва да се възползват от децата и тийнейджърите

Русия забрани кораби да акостират в незащитени от ПВО пристанища в Азовско море

Русия забрани кораби да акостират в незащитени от ПВО пристанища в Азовско море

Свят Преди 8 часа

През Азовско море минава една четвърт от руския износ на зърно

Тръмп: Ще се справим с хутите

Тръмп: Ще се справим с хутите

Свят Преди 8 часа

Тръмп: Вече сме го правили с хутите и от известно време не сме чували нищо от тя

Жените вече ще трябват да доказват, че са жени, гласи ново правило в тениса

Жените вече ще трябват да доказват, че са жени, гласи ново правило в тениса

Свят Преди 9 часа

Досега правилникът на WTA допускаше участие на транссексуални спортистки

България остава сред най-слабо задлъжнелите държави в ЕС, въпреки че държавният дълг нараства на годишна база.

България отново е в топ 3 на ЕС по най-нисък държавен дълг

Парите ни Преди 10 часа

Задълженията са 28,5% от БВП, но на годишна база страната е сред държавите с най-силен ръст

.

Удар за футбола в САЩ: Меси излезе в почивка след финала, пропуска Мача на звездите

Любопитно Преди 10 часа

Лионел Меси и Родриго де Пол пропускат следващите мачове на Интер Маями, както и Мача на звездите в MLS. Аржентинските звезди се възползват от задължителната почивка след драматичния финал на Световното първенство срещу Испания

Кувейт, Йордания и Бахрейн отблъснаха атаки от Иран

Кувейт, Йордания и Бахрейн отблъснаха атаки от Иран

Свят Преди 11 часа

Иран е атакувал електроцентрали и съоръжения за обезсоляване на вода

,

Мат Деймън с неочаквано разкритие: Жена е заснела кадрите с мускулестите му ръце в „Одисея“

Любопитно Преди 11 часа

Мат Деймън призна, че впечатляващо развитите му бицепси в една от ключовите сцени на „Одисея“ всъщност принадлежат на жена каскадьор. Актьорът благодари лично на дубльорката за ролята ѝ в новия блокбъстър на Кристофър Нолан

Нов скандал в Унгария, проверяват сървъри на партията на Орбан

Нов скандал в Унгария, проверяват сървъри на партията на Орбан

Свят Преди 11 часа

„Фидес“ определи действията на Мадяр като „автократични“

Военният министър: Нямам притеснения за американските самолети

Военният министър: Нямам притеснения за американските самолети

България Преди 11 часа

Стоянов: Предходното правителство си позволи да излъже за учението на НАТО

,

Студена война във футбола: УЕФА демонстрира открит конфликт с ФИФА

Любопитно Преди 12 часа

Президентът на УЕФА Александър Чеферин демонстративно пропусна финала на Световното първенство. Отказът му да присъства е ясен знак за открития конфликт с ФИФА след серия от политически намеси, скандални съдийски решения и скъпи билети

Лионел Меси и Ламин Ямал

Кой е Жоан Монфорт? Фотографът зад емблематичната снимка на Лионел Меси и Ламин Ямал, която обиколи света

Свят Преди 12 часа

Снимките остават неизвестни близо 17 години, докато през 2024 г. бащата на Ямал ги публикува с посланието „Началото на две легенди“

Средствата ще подпомогнат малки и средни предприятия да внедрят изкуствен интелект, облачни решения, автоматизация и други технологии от Индустрия 4.0.

125 млн. евро за дигитализация: колко и какви фирми ще получат пари за изкуствен интелект

Парите ни Преди 12 часа

След увеличението на бюджета подкрепените компании стават 512, като голяма част са извън София

КС отмени част от закона за горивата, приет покрай „Лукойл“

КС отмени част от закона за горивата, приет покрай „Лукойл“

Свят Преди 12 часа

Конституционният съд не отменя целия закон