Ч етири случая на шокиращо домашно насилие, само в рамките на 24 часа в Пловдив. При един от тях, известен пловдивски бизнесмен е пребил жестоко съпругата си. Прокуратурата в града обяви, че предприема спешни мерки за борба с такива посегателства, предава NOVA.

Късно снощи 44-годишен бизнесмен пребива съпругата си в семейното им жилище. Двете им деца в този момент отсъствали. По данни на прокуратурата от ревност мъжът редовно ги заключвал и инсталирал подслушвателни устройства в мобилните им телефони.

Пуснат от полицаи след побой над жена, пиян в колата

„Заварва съпругата си да говори по телефон, който той не е виждал и на който не е поставил подслушвателно устройство, което да я следи. Взима една тенис ракета и с тази тенис ракета започва да я бие”, обясни Атанас Илиев, зам.- районен прокурор на Пловдив.

Въпреки тежките травми, жената успява да избяга и стига до болницата. Тя е оперирана по спешност, а мъжът - задържан.

„Там лекарят я познава, защото 2018 година тази същата жена пак с травми е била при него и му заявила, че е паднала по стълбите”, обясни Атанас Илиев.

Пак снощи полицията и прокуратурата получават още  три сигнала - за мъж, който пребил съпругата си пред двете им деца и се опитал да я насили, за син, освободен предсрочно от затвора за убийство, който пребил майка си. А 95-годишна жена е в кома, след като 45-годишния й внук - бивш полицай и кметски син, я пребил.

Депутати искат промени в Закона за домашното насилие

„На сутринта жената, която полага грижи за нея, забелязала, че жената е в изключително тежко състояние. Попитала внука й на какво се дължи това, а той хладнокръвно отговорил, че  през нощта била паднала от леглото”, разказа Нено Димов, прокурор в Районна прокуратура- Пловдив.

Нито една от тези жертви не е подавала сигнали за насилие преди. Според Невена Божилова, която от 6 години е съдебен психолог по такива дела, срам, страх и липса на смелост са причините жертвите често да не търсят помощ.

„Не мълчете. Има кой да ви помогне. Мълчанието може да доведе до много по-страшни резултати. За съжаление от началото на годината до ноември 20 жени загубиха живота си”, казва Невена Божилова съдебен  психолог.

Прокуратурата, полицията и неправителствени организации започват ежемесечни кампании срещу домашното насилие. И се заканват да бъдат безкомпромисни.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Трима ранени при стрелба на оживен площад в Германия

Трима ранени при стрелба на оживен площад в Германия

Свят Преди 6 часа

Нападателят е успял да избяга

,

Хърватия ще въведе нова европейска система за граничен контрол

Свят Преди 7 часа

Новата система може да забави проверките по границите

.

Двама убити и петима ранени при руски въздушен удар в Донецка област

Свят Преди 9 часа

Руските удари са нанесли щети на девет къщи - частни жилища, и една църква

Полската опозиция протестира срещу мигрантската политика на премиера Туск

Полската опозиция протестира срещу мигрантската политика на премиера Туск

Свят Преди 9 часа

Според непотвърдени данни в митинга участват няколко хиляди души

.

САЩ няма да разполага американски войски в Газа

Свят Преди 10 часа

Това заяви главнокомандващият адмирал Брад Купър

Google Maps няма да помогне. Тази страна няма имена на улици: Как живеят хората там?

Google Maps няма да помогне. Тази страна няма имена на улици: Как живеят хората там?

Любопитно Преди 10 часа

Всичко по темата може да прочетете в следващите редове

Ердоган възнамерява да посети Ивицата Газа

Ердоган възнамерява да посети Ивицата Газа

Свят Преди 11 часа

Турският лидер подчерта, че след споразумението за прекратяване на огъня „не трябва да има връщане назад“

Айфеловата кула ще бъде съборена през 2026 г.? Ето какво знаем

Айфеловата кула ще бъде съборена през 2026 г.? Ето какво знаем

Свят Преди 11 часа

Последните твърдения в социалните медии предизвикаха безпокойство, че емблематичната Айфелова кула в Париж е планирана за събаряне през 2026 г.

,

„Китай не се страхува“: жителите на Пекин отхвърлят заплахата от мита на Тръмп

Свят Преди 12 часа

В петък американският президент внезапно обяви, че САЩ ще наложат допълнителни 100% мита върху целия китайски внос от 1 ноември „или по-рано“

След срещата в Ню Йорк – нов разговор между Зеленски и Тръмп

След срещата в Ню Йорк – нов разговор между Зеленски и Тръмп

Свят Преди 12 часа

Това съобщи ръководителят на канцеларията на украинския президент

,

„Ние не мълчим“: Протести в страната срещу насилието над деца

България Преди 12 часа

Протестиращите пред Съдебната палата носеха плакати с надписи „Учителят трябва да възпитава, не да травмира“ и „Насилието днес води до насилие утре“

,

Испания под вода: Армията се включи в спасителните операции след проливните дъждове

Свят Преди 12 часа

Над 300 сигнала за помощ само от един град, пътища край лагуната Мар Менор са затворени

НАТО проведе 12-часова патрулираща мисия във въздуха до границата на Русия

НАТО проведе 12-часова патрулираща мисия във въздуха до границата на Русия

Свят Преди 13 часа

Това беше изтъкнато в изявление на британския министър на отбраната Джон Хили

,

Норвежкият Нобелов институт разследва изтичане на информация

Свят Преди 13 часа

Вчера наградата беше присъдена на венецуелската опозиционна лидерка Мария Корина Мачадо

Доналд Туск

Туск обяви: Полша няма да приема мигранти и няма да плаща за това

Свят Преди 13 часа

Отказът на Полша може да има сериозни отражения върху бъдещето на пакта за миграция и убежище на ЕС, който цели да създаде по-справедлив механизъм за споделяне на отговорността