Доган: Аз разпределям порциите на финансирането
Лидерът на ДПС Ахмед Доган   
Източник: Гергана Костадинова, БГНЕС

"Аз съм инструментът във властта, който разпределя порциите на фирмите в държавата. Искам да сте много наясно с този въпрос." Това е казал на 18 юни лидерът на ДПС Ахмед Доган по време на срещата си в село Кочан, община Сатовча, пише в. "Труд".

Щабът на ГЕРБ в Благоевград е насрочил пресконференция, на която ще излъчи пълен видеозапис от речта на Сокола на въпросното събрание, на което е присъствал целият актив на ДПС от областта.

Според информацията на ГЕРБ срещата с Ахмед Доган в селото е започнала в 11 ч. и продължила до 15 ч. За целта са били затворени училището, детската градина, кметството, горското стопанство и всички служители били "закарани" в читалището за предизборната среща с Доган.

"Как депутат ще реши проблема за проектите и тяхното инвестиране?! Не е възможно! Властта е в моите ръце", казва пред присъстващите той. И завършва: "В мен е концентрирана властта, не е във вашия депутат, искам да го знаете това", пише "Труд".

Ето и думите на Ахмед Доган от записа, излъчен тази сутрин в „Здравей, България", разпространени от "Нова телевизия":

"Депутатите нямат власт, нямат власт. Тяхната власт е законодателна, те създават закони. И трябва да си много актуален, да имаш съвсем други позиции, позиционирани да речем чрез министри и други неформални контакти, за да може един депутат да се превърне в инструмент на властта, за да ви решава конкретните проблеми. Как депутатът ще реши проблема за проектите и тяхното инвестиране. Не е възможно! Властта е в моите ръце! Това искам да ви кажа!

Ако сте имали инвестиции в Сатовча, тук минават проектите само...искам да сте наясно за какво става въпрос...Аз съм инструментът във властта, който разпределя порциите на финансирането в държавата. Искам да сте много наясно с този проблем, защото това е важен въпрос.

И от гледна точка на проекти, и от гледна точка на тяхното изпълнение, и на оперативни програми тука и т.н. и т.н. И когато ние искаме по-мощно присъствие в парламента, това означава че искаме по-широко позициониране в парламента и от там в централната власт, господа. За да имам аз такива инструменти като нея, тя е шеф на фонд Земеделие. Министри, зам.-министри, дирекции, вицепремиери и т.н. В мене е концентрирана властта, а не е във вашите депутати, искам да го знаете това!".

"ДПС е бацил. Като влезе веднъж, няма излизане. ДПС е конструирана по такъв начин, че за да оцелее като партийна система, трябва да се развива, да се разширява", заяви лидерът на ДПС пък пред около 500 членове и симпатизанти на партията, препълнили залата на драматичния театър в Шумен, съобщи кореспондент на БГНЕС в града.

"Сега ДПС ще има сигурно 500 хил. избиратели, но ще дойде време, когато ще има гарантирано пакет от един милион в най-лошия случай - и българи, и турци, и роми, и арменци, и евреи, и власи, т.е. целия букет, който съставлява българския народ. Това е моята мечта.

Ако това стане, ние ще бъдем най-оригиналната, най-модерната партия в Европа, защото Европа няма опит в решаването на етно-религиозните проблеми", заявил още Доган.

Според него всички партии са против ДПС, защото се страхуват от разрастването му. Философията "бацил" е фундамент на ДПС, защото няма да има по-силна партия от нас, ако това се осъществи, същевременно обаче посочил той.

Сокола е поставил задача пред шуменската областна организация на партията да се прескочи границата от 30 хил. гласа на предстоящите избори. От самия град Шумен пък Доган поиска 6000 гласа.

"Това е тест за вас. Направете го като жест към мен и бъдете убедени, че аз ще ви го върна. И този жест няма да е само любовта ми - в нашите общини кипи много сериозна дейност с еврофондовете, с извънбюджетни средства, насочваме и частен бизнес", каза партийният лидер и обеща, че ако сега в Шумен се мине бариерата от 30 хил. гласа, ще дойде време, когато ще се отстоява "по-голяма кауза".

В речта си Доган се обърна и към журналистите в залата: "ДПС успява, защото, уважаеми журналисти, се основава на разума на сърцето - когато се мразим, действително го правим, когато се обичаме, се обичаме силно. Естествено, това вие никога няма да го разберете".

Част от думите на Доган бяха на турски език, при което залата изригваше в аплодисменти и скандирания "ДПС, ДПС", съобщава БГНЕС.

"Когато бях поканен от ДПС, приех безпрекословно, защото бях поканен от партията, която съществува от 20 години, партията, която като птицата Феникс излезе от пепелта на огъня, който гореше в душите на хората през 1985 и 1989 г.", каза в словото си мажоритарният кандидат на партията в шуменския избирателен район проф. Георги Колев.

В залата на театъра присъства и вторият в листата на ДПС Христо Бисеров. Той подчерта, че Движението за права и свободи не просто задава параметрите на българската политика, а създава модата в нея.


Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Добродушният Лападатов напусна Hell’s Kitchen

Добродушният Лападатов напусна Hell’s Kitchen

Любопитно Преди 2 часа

Той даде ексклузивно интервю в подкаста “Кухнята след Ада”

Ливан поиска примирие и пълен суверенитет

Ливан поиска примирие и пълен суверенитет

Свят Преди 2 часа

Израел и Ливан се договориха да започнат преки преговори

Четири автомобила изгоряха пред блок в Русе

Четири автомобила изгоряха пред блок в Русе

България Преди 5 часа

Подозират умишлен палеж

Двете деца от Ямбол вече са заедно в приемно семейство

Двете деца от Ямбол вече са заедно в приемно семейство

България Преди 6 часа

Те бяха временно разделени и настанени в различни приемни семейства

МВФ: Светът е на прага на рецесия, ако войната с Иран не свърши скоро

МВФ: Светът е на прага на рецесия, ако войната с Иран не свърши скоро

Свят Преди 7 часа

Конфликтът може да причини глобална „енергийна криза в безпрецедентен мащаб“

Зеленски пуска "Дружба" за новата власт в Унгария

Зеленски пуска "Дружба" за новата власт в Унгария

Свят Преди 7 часа

Зеленски: Ще бъде ремонтиран до края на април - не напълно, но достатъчно

Накратко: Двойният живот на Фрида Макфадън – лекар по призвание и майстор на трилъра по съдба

Накратко: Двойният живот на Фрида Макфадън – лекар по призвание и майстор на трилъра по съдба

Любопитно Преди 8 часа

Авторката на „Прислужницата“, която години наред се криеше зад перука и очила, най-после разкри истинската си самоличност

Танкери под санкции минаха през блокадата на САЩ в Ормузкия проток

Танкери под санкции минаха през блокадата на САЩ в Ормузкия проток

Свят Преди 8 часа

Три кораба преминаха през Ормузкия проток

Меган Маркъл и манията по Каролин Кенеди: Какво се крие зад новата визия на херцогинята

Меган Маркъл и манията по Каролин Кенеди: Какво се крие зад новата визия на херцогинята

Любопитно Преди 8 часа

Меган Маркъл претърпя стилова трансформация, вдъхновена от покойната модна икона Каролин Бесет-Кенеди. Чрез изчистени силуети и минимализъм херцогинята не само следва тенденциите на 2026 г., но и препраща към трагичното наследство на фамилия Кенеди

Ан Хатауей като Лейди Гага: „Mother Mary“ - от поп блясък до объркващ филм за призраци

Ан Хатауей като Лейди Гага: „Mother Mary“ - от поп блясък до объркващ филм за призраци

Любопитно Преди 8 часа

Ан Хатауей влиза в ролята на поп икона, вдъхновена от Лейди Гага, в драмата „Mother Mary“. Филмът на Дейвид Лоуъри започва като силна история за творчество и раздяла, но според критиците завършва като объркваща и претенциозна готическа фантазия

България вече има едно от най-модерните ядрени хранилища в Европа

България вече има едно от най-модерните ядрени хранилища в Европа

България Преди 8 часа

През следващите 300 години то ще бъде обект на постоянен контрол от страна на оторизираните органи

<p>Пътят на криптокраля Чанпен Джао</p>

Пътят на криптокраля: Чанпен Джао проговори за помилването от Тръмп и битката за милиарди

Свят Преди 8 часа

Основателят на Binance Чанпен Джао представя мемоарите си „Свобода на парите“. Милиардерът разказва за метеорния си възход, сблъсъка с властите в САЩ, престоя в затвора и изненадващото помилване от Доналд Тръмп, отричайки стремеж към слава и богатство

Китай и Русия излязоха с обща позиция за Тайван

Китай и Русия излязоха с обща позиция за Тайван

Свят Преди 9 часа

Китайско-руските отношения не се страхуват от "облаците, които затъмняват погледа"

Мистерия №9: Списъкът на изчезналите или починали учени в САЩ расте

Мистерия №9: Списъкът на изчезналите или починали учени в САЩ расте

Свят Преди 9 часа

Още един учен, свързан с космическата програма на Америка, се присъедини към нарастващия списък със смъртни случаи и изчезвания в САЩ. САЩ. Майкъл Дейвид Хикс почина на 30 юли 2023 г. на 59-годишна възраст, но причината за смъртта му никога не беше оповестена публично и не беше открит запис за извършена аутопсия

Снимката е илюстративна

Има очевидна причина защо някои хора живеят до 100 години - а други не

Свят Преди 9 часа

Ново изследване на учени от Швейцария откри „ключа“ към дълголетието в кръвта ни. Оказва се, че столетниците притежават уникален протеинов профил, който поддържа метаболизма и тъканите им млади, предпазвайки ги от болести и оксидативен стрес