„По силата на обществената подкрепа, която ГЕРБ получи на вота, ние сме първа политическа сила в 44-тото Народно събрание. Българският избирател за пореден път ни подреди така, че никой да не може да управлява самостоятелно. Това налага управленска формула, която да бъде изградена на здрава основа”, заяви днес от парламентарната трибуна лидерът на групата на ГЕРБ Цветан Цветанов.  

„ГЕРБ влиза в този парламент със заявката за пълен 4-годишен управленски мандат. Благодаря на всички милион и 147 хиляди български граждани, които с гласа си препотвърдиха подкрепата си за реалните решения за управлението на страната. По време на кампанията многократно заявихме, че няма да обещаем нищо, което не можем да изпълним”, добави той.

Новите депутати положиха клетва

Димитър Главчев ще оглави Народното събрание

Каракачанов: До две седмици ще има правителство

Според Цветанов, „в рамките на новата управленска формула да няма място за политически рекет. Добре ще е подобна порочна практика да остане единствено лош пример от миналото”.

„Ние вече работихме в условията на вътрешна и външна опозиция и трупахме негативи, в  това   число   и   чуждите.   В   резултат,   поради   крайна необходимост, а не заради каприз или политически егоизъм избрахме варианта да отидем на нови избори пред това да продължим да управляваме с цената на неприемливи компромиси. Направихме нелек избор и платихме цената за този избор, но в крайна сметка отново спечелихме вота на избирателите”, категоричен е Цветанов.

Нужна е обща посока, в която неотклонно да гледат Парламент, Президент и правителство”, посочи той.

По думите на Цветанов ГЕРБ ще работят в новото Народно събрание върху продължаване на съдебната реформа, борбата с корупцията на всички нива, повишаване на стандарта на живот, качествено образование, качествено и достъпно здравеопазване, национална сигурност и икономически просперитет. 

„Заявяваме твърдото си намерение да превърнем в законодателни  актове  и  последващи  управленски  действия резултатите от референдума, проведен едновременно с президентските избори от края на 2016 г.”, каза Цветанов.

Ние сме  категорично  против идеите на президента за промени в изборното законодателство, противоречащи на Конституцията на България и ограничаващи изконните права и свободи, гарантирани на българите от върховния закон на държавата ни”, подчерта лидерът на парламентарната група на ГЕРБ.

В кулоарите на парламента той коментира пред NOVA, че „това, което сме обещавали в предизборния период, са изпълними неща. В голямата си част намират пълно покриване и с това, което сме разговаряли с Обединените патриоти”.

„Не сме направили отстъпка в нито една секторна политика. Имахме като дебат само в търсене на възможности за увеличаване на пенсиите”, заяви Цветан Цветанов.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Лукс под прицел: НАП проверява българи със скъпи коли и имоти

Лукс под прицел: НАП проверява българи със скъпи коли и имоти

Пари Преди 56 минути

Търсят неплатени данъци от нашенци с къщи в Гърция и Дубай

Тръмп отваря отново затвора „Алкатрас“, налага и мита на всички филми, произведени в чужбина

Тръмп отваря отново затвора „Алкатрас“, налага и мита на всички филми, произведени в чужбина

Свят Преди 1 час

В него ще бъдат настанени най-безмилостните и жестоки престъпници на Америка, заяви американският президент

<p>Луксозен хотел става бункер за знаменитости по време на войната във Виетнам</p>

По време на войната във Виетнам този луксозен хотел се превръща в убежище за знаменитости

Свят Преди 2 часа

В разгара на въздушните атаки през 1965 г. хотелът изгражда подземен бункер

<p>Колко е богата Амал Клуни?</p>

Колко богата е Амал Клуни, съпруга на Джордж Клуни?

Свят Преди 2 часа

Амал Клуни не само е съпруга на Джордж Клуни, но и обществена фигура, известна с работата си като международен адвокат по правата на човека

Чиповете не се развиват бързо и това влияе на бранша

Чиповете не се развиват бързо и това влияе на бранша

Технологии Преди 2 часа

Темпото на новите технологии се забавя

Тръмп: Не знам дали е нужно да спазвам Конституцията на САЩ

Тръмп: Не знам дали е нужно да спазвам Конституцията на САЩ

Свят Преди 10 часа

Републиканецът изрази недоволство, че съдилищата в САЩ му пречат да депортира криминално проявени мигранти

Зеленски се съмнява, че Русия ще спази временното прекратяване на огъня

Зеленски се съмнява, че Русия ще спази временното прекратяване на огъня

Свят Преди 10 часа

Москва по-рано отхвърли безусловното 30-дневно прекратяване на огъня, предложено от Киев и Вашингтон през март

Аресуваха Пешо Калашника - тартор на банда, тероризирала "Студентски град"

Аресуваха Пешо Калашника - тартор на банда, тероризирала "Студентски град"

България Преди 11 часа

Арестуваният се смята за един от лидерите на групировка, известна под името "Калашниците"

<p>Ердоган с критики към&nbsp;Израел</p>

Ердоган: Израел се опитва да провокира определени групи в Сирия

Свят Преди 11 часа

Турският лидер призова за прекратяване на глобалната "спирала на мълчание" около действията на Израел

Първи резултати от екзитпол в Румъния

Първи резултати от екзитпол в Румъния

Свят Преди 11 часа

Втори е кандидатът на управляващата коалиция Крин Антонеску

<p>Тръмп: Желанието ми е въпросът да бъде уреден</p>

Тръмп удължава срока за сделка с "ТикТок"

Свят Преди 12 часа

Той коментира, че има "специален сантимент" към тази социална мрежа

Малък самолет се разби в Калифорния – двама души и куче загинаха

Малък самолет се разби в Калифорния – двама души и куче загинаха

Свят Преди 12 часа

Няма оцелели на борда на самолета

Кой ще присъства на Деня на победата в Москва през 2025 г.

Кой ще присъства на Деня на победата в Москва през 2025 г.

Свят Преди 13 часа

ЕК призова държавите от ЕС и кандидатите за присъединяване да не участват в парада на 9 май в Москва

Тежка катастрофа с босненски автобус в Хърватия

Тежка катастрофа с босненски автобус в Хърватия

Свят Преди 13 часа

В катастрофата са участвали автобус и автомобил

Големи опашки от автомобили на "Дунав мост" при Русе

Големи опашки от автомобили на "Дунав мост" при Русе

България Преди 14 часа

От началото на днешния ден към северната ни съседка са преминали близо шест хиляди коли

Бразилската полиция осуети атентат срещу концерт на Лейди Гага

Бразилската полиция осуети атентат срещу концерт на Лейди Гага

Свят Преди 14 часа

Властите са изпълнили над десет заповеди за претърсване и конфискация