П етима души пострадаха при сблъсък между микробус и кон преди разклона за котленското село Градец, съобщиха от пресцентъра на МВР. При сблъсъка микробусът е паднал от мост от около 10 мера височина.

Инцидентът е станал след 20.30 ч. в петък вечер. В превозното средство са пътували общо седем души. Пожарни екипи от Сливен и Котел са спасявали пострадалите.

В тежко състояние са две от пострадалите жени.

Дежурният в отделението по реанимация на областната болница д-р Стоян Митков съобщи, цитиран от БНР: „Имаме четирима пострадали – един мъж и три жени. Може би най-тежко пострадалата е жена.

Кон предизвика катастрофа на АМ „Тракия”

Тя е с травма на гърди, на корем, оперирана е по спешност. Остава е критично състояние, заедно с друга жена, която е с черепно-мозъчна травма и с травма на гръден кош”. Петият ранен е настанен за лечение в отделението по хирургия, каза още той.

Директорът на областната противопожарна служба комисар Владимир Демирев коментира

как е протекла спасителната операция:

„Първи пристигат колегите от Котел. Там са вече били екипите на Бърза помощ от Котел. Пристига и екипът на Сливен, и съвместно с колегите от Котел започват с носилки да евакуират хората, да ги изнасят от коритото на реката”.

Пожарникар Димитър Иванчев, един от участвалите в спасителната акция, разказа какво са заварили на място. „Много тежка катастрофа. Микробусът беше по таван и беше смлян от едната страна”.

Говорителят на Окръжна прокуратура Сливен, Ваня Белева обяви, че по случая е образувано досъдебно производство. Издирва се собственикът на коня, предизвикал тежката катастрофа.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Джесика Бийл направи рядък коментар за брака си с Джъстин Тимбърлейк

Джесика Бийл направи рядък коментар за брака си с Джъстин Тимбърлейк

Любопитно Преди 35 минути

Джесика и Джъстин се ожениха през 2012 г. и имат двама сина

Швейцария замрази активите на Николас Мадуро

Швейцария замрази активите на Николас Мадуро

Свят Преди 40 минути

Замразяването влиза в сила с незабавно действие и ще бъде валидно за четири години или до следващо нареждане

<p>Мистериозна розова слуз на плаж в Тасмания поражда опасения</p>

Мистериозна розова слуз на усамотен плаж в Тасмания поражда опасения

Любопитно Преди 1 час

Агенцията за опазване на околната среда заявява, че подобни явления са "естествен процес", но морски учен предупреждава, че разрастването е "значително" през последните часове

<p>Джокович напусна асоциацията на тенисистите</p>

Джокович напусна Професионалната асоциация на тенисистите

Свят Преди 1 час

Джокович: За мен тази глава вече е затворена

НСО с мерки за сигурност по повод отбелязването на Богоявление в София

НСО с мерки за сигурност по повод отбелязването на Богоявление в София

България Преди 1 час

Събитието започва в 11.00 часа пред Паметника на Незнайния воин

<p>Зеленски назначи бивш&nbsp;канадски заместник-премиер за икономически съветник</p>

Зеленски назначи бившия канадски заместник-премиер Кристиа Фрийланд за икономически съветник

Свят Преди 2 часа

Тя е определяна като експерт в "привличането на инвестиции и осъществяването на икономически трансформации"

Зрителите избраха NOVA в новогодишната нощ

Зрителите избраха NOVA в новогодишната нощ

Любопитно Преди 2 часа

Телевизионната аудитория в активна възраст изпрати старата година и посрещна новата 2026-а с програмата на медията

16-годишен катастрофира край Мадан

16-годишен катастрофира край Мадан

България Преди 2 часа

Той се е ударил в паркиран край пътя друг автомобил

Снимката е илюстративна

Жена в болница три пъти за година заради любимия чай

Свят Преди 2 часа

Любимият билков чай предизвика сериозни здравословни проблеми – симптомите изчезнаха след отказ от женско биле

Самолет кацна аварийно, след като двигателят му пламна във въздуха

Самолет кацна аварийно, след като двигателят му пламна във въздуха

Свят Преди 2 часа

Самолетът се приземил благополучно, а всички пътници и екипаж са излезли без наранявания

Маймуна потроши магазин за китари

Маймуна потроши магазин за китари

Свят Преди 2 часа

Капуцин канел е бил заловен в неделя, 4 януари, след като е бил забелязан да буйства в музикалния магазин в Тенеси

Дискотеката, превърнала се в крематориум: Колко достъпен е нощният живот за тийнейджъри в Швейцария

Дискотеката, превърнала се в крематориум: Колко достъпен е нощният живот за тийнейджъри в Швейцария

Свят Преди 2 часа

Последните 16 души, загинали при пожара в бар в швейцарския ски курорт Кран Монтана на Нова година, са идентифицирани

<p>Колко богат е Мадуро, който някога е бил шофьор на автобус</p>

Колко богат е „заловеният“ президент Николас Мадуро, който някога е бил шофьор на автобус

Свят Преди 3 часа

Ограничената информация за богатството на Мадуро и съпругата му показва изненадващо малки активи

Осъдиха 10 души за кибертормоз срещу Брижит Макрон

Осъдиха 10 души за кибертормоз срещу Брижит Макрон

Свят Преди 3 часа

Осем мъже и две жени на възраст от 41 до 65 години бяха обвинени в публикуване на „многобройни“ неверни твърдения за съпругата на Еманюел Макрон