"Видяхме страха в очите на властта, видяхме как работи машината за манипулации и фалшификации на изборите", съобщи Мая Манолова пред бТВ.

„Няма да правя партиен проект. Знам, че има огромни страхове и притеснения. Тези дни беше уволнена журналистка от телевизия във Варна, защото задала неудобен въпрос на новоизбрания стар кмет. Днес ще подкрепя протеста на медицинските сестри. Ще продължа да дишам във врата на едноличната власт. С моя екип обмисляме да направим гражданска инициатива за свобода на словото, честни избори, съдебна реформа и ще стъпим на демократични ценности“, каза още Манолова. След изборите тя се е извинила на съпруга си Ангел Найденов и на близките си, защото по време на кампанията били "размазани".

Заявка за партия тя даде след втория тур, като каза, че тази енергия на гражданите не трябва да се губи. 

Защо Манолова иска касиране на изборите

Тя припомни, че според ЦИК разликата в гласовете при 100% обработени протоколи е 5%, но паралелното преброяване на щаба ѝ отчита разлика от само 3%, а "ромският вот даде аванс от 2,9% за г-жа Фандъкова".

Съдът регистрира партията на Слави Трифонов, с Мая Манолова ли ще са 

Манолова потвърди версията си, че е имало огромно несъответствие между протоколите от СИК и нанесените от ЦИК в официалния сайт на комисията, и заяви, че в Арена "Армеец" пликовете с протоколите били отваряни преди да стигнат до ОИК-София. Не бяха допуснати наблюдатели, настоя още бившият омбудсман.

Нинова: Пожелаваме успех на Мая, ако направи партия - не е проблем

Изненада при районните кметове след окончателните резултати

"В целия демократичен свят допускат наблюдатели, тук имаше по един човек горе – от какво се плашеха", попита Манолова. Тя извади обработени протоколи, с празни графи, но подпечатани. На въпрос откъде са тези протоколи, Манолова отвърна, че ги има от изборните комисии и настоя, че тези протоколи са преправяни по няколко пъти. "Променяни са резултати, колкото пъти са си поискали", допълни тя и добави, чеекипът й ще внесе жалба за касиране на изборите – или в петък (8 ноември), или в понеделник (11 ноември).

"Държава, която може да си позволи да изтекат 5 млн. ЕГН-та, може ли да организира честни избори", даде нов пример бившият омбудсман. Мая Манолова обеща и да инициира форум с всички участници на изборите, за анализ на порочните практики при купуването на гласове и с искане за конкретни мерки срещу тези практики.

"Благодаря на всички, които ме подкрепиха, благодаря на тези, които гласуваха за мен, въпреки че не ме харесваха", каза Манолова и видя в това знак, че има цялостно обединение, показващо съпротива срещу управляващите. Тя изрично благодари за подкрепата на БСП, на центъра, на десните.

„Доволна съм от изборите и съм удовлетворена. Видяхме страха във властта и как работи машината за фалшификации и манипулации. Аз и екипът ми бяхме подложени на кална кампания, но въпреки това Йорданка Фандъкова спечели с малко. Тя спечели ромския вот, но ние ще подадем сигнали до съда, тъй като има несъответствие в протоколите. Хора от столичната администрация са ги отваряли още преди да стигнат до зала „Арена Армеец“.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram

– Скъпа, днес си невероятна! – Само днес ли? – Ето, пак започна...
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Кметът на Царево опроверга твърденията за отпуснати 43 млн. лв. за почистване на реки и дерета

Кметът на Царево опроверга твърденията за отпуснати 43 млн. лв. за почистване на реки и дерета

България Преди 21 минути

"Бяха отпуснати средства за възстановяване на мостове, но не и средства за почистване и корекция на коритото на река Черна, Нестинарка, дерето в Ахтопол, Лозенец, Арапя и други"

Войната в Газа не е приключила - Рубио очерта фазите за мир

Войната в Газа не е приключила - Рубио очерта фазите за мир

Свят Преди 46 минути

Той заяви, че САЩ ще разберат „много бързо“ дали палестинската групировка „Хамас“ е сериозна

<p>Няколко ислямски държави приветстваха мирния план на Тръмп за Газа, ето кои&nbsp;</p>

Ислямски държави: Планът на Тръмп е реален шанс за мир в Газа

Свят Преди 1 час

Министрите призоваха за незабавно започване на преговори за изработване на механизми за прилагането на плана на Тръмп

Мащабни шествия в Европа в подкрепа на Палестина

Мащабни шествия в Европа в подкрепа на Палестина

Свят Преди 1 час

Според полицията около 70 000 души излязоха на улиците в Барселона в рамките на един от няколкото пропалестински протеста, които се проведоха в Испания

История на Великденския остров – от заселването до колапса

История на Великденския остров – от заселването до колапса

Любопитно Преди 2 часа

Преди приблизително 750 000 години три вулкана се слели, за да образуват Великденския остров, наричан още Рапа Нуи

Бедственото положение на територията на община Несебър остава в сила

Бедственото положение на територията на община Несебър остава в сила

България Преди 3 часа

Коритата на реките Бяла и Хаджийска са изцяло почистени, каза кметът Николай Димитров

Протестиращи в Грузия се опитаха да нахлуят в президентския дворец

Протестиращи в Грузия се опитаха да нахлуят в президентския дворец

Свят Преди 4 часа

"Никой няма да остане ненаказан", заяви грузинският премиер Иракли Кобахидзе

Военни със специализирана техника помагат за разчистването в района на "Елените"

Военни със специализирана техника помагат за разчистването в района на "Елените"

България Преди 4 часа

Личен състав от ВМС участва и в кризисния щаб, който действа в района на град Свети Влас

Расте броят на жертвите след срутването на ислямското училище в Индонезия

Расте броят на жертвите след срутването на ислямското училище в Индонезия

Свят Преди 4 часа

Инцидентът стана в понеделник по време на строителни дейности

След парламентарните избори в Чехия: Бабиш обсъди ситуацията с президента Петър Павел

След парламентарните избори в Чехия: Бабиш обсъди ситуацията с президента Петър Павел

Свят Преди 5 часа

В парламента влизат общо шест политически субекта

Откраднаха 20 000 лева от офис на фирма в Лом

Откраднаха 20 000 лева от офис на фирма в Лом

България Преди 5 часа

Парите са изчезнали в периода от 20:00 часа на 3 октомври до 9:30 часа на 4 октомври

<p>Полша вдигна тревога заради масирана руска атака срещу Украйна</p>

Полша задейства военната си авиация заради масирана руска атака срещу Украйна

Свят Преди 6 часа

Най-малко 10 дрона и бомби с насочване поразиха град Запорожие, един човек е загинал, осем са ранени

<p>Река Стряма може да залее селата Калековец и Трилистник</p>

Кметове алармират: Река Стряма може да залее селата Калековец и Трилистник

България Преди 7 часа

Жители се притесняват, че ще се повтори бедствието от преди три години