0

О тборът на Лудогорец срази Берое с 2:1 в първи плейофен мач за двата тима от efbet Лига. Така на практика "орлите" са шампиони на България за девети път!

Резултатът бе открит от Алиун Фал в 28-ата минута. След точно час игра "орлите" успяха да изравнят чрез Каули Оливейра, а само две по-късно Мавис Чибота направи обрата пълен.

Срещата в Разград е шампионска за тима от домакините, пише gong.bg. С този успех на възпитаниците на Павел Върба, „орлите” си осигуриха рекордната девета поредна титла у нас.

Източник: gong.bg

При тази победа за Лудогорец, разградчани са недостижими на върха в efbet Лига, въпреки оставащите 4 кръга до края.

Вчера ЦСКА не успя да победи Левски в дербито на кръга, което също наклони везните в полза на „орлите”.

Още във втората минута домакините получиха шанс да открият резултата. Мавис Чибота центрира отдясно в наказателното поле, където Вандерсон пропусна за Марселиньо, който опита удар, но бе блокиран от защитник на старозагорци и излезе в корнер.

След четвърт час игра Берое създаде първата 100%-ва голова ситуация. След центриране от ъглов удар Октавио засече с глава топката, но я прати малко встрани от лявата греда на Владислав Стоянов.

Минута след това Иван Минчев стреля от дистанция, но доста неточно.

В 23-ата минута Анисе Абел опита удар от около 20 метра по земя, но топката бе уловена без проблеми от Душан Перниш.

Пет минути по-късно обаче "заралии" успяха да открият резултата. Георги Терзиев не се разбра със Сисиньо за една дълга изсипана топка. Фал се пребори с бранителите пред себе си и с удар от малък ъгъл отляво прати топката между краката на Стоянов – 0:1!

Домакините тръгнаха в предни позиции в търсене на изравняването и в 34-ата минута Марселиньо отправи мощен шут от малък ъгъл, но Перниш боксира.

Четири минути след това Октавио шутира към вратата на Лудогорец, но топката премина покрай нея. Минута преди края на първата част отново той опита изстрел от границата на наказателното поле, но доста разочароващо.

В 49-ата минута Мавис Чибота комбинира с Каули Оливейра отдясно в наказателното поле и бразилецът опита удар, но доста неточно. Три минути след това и Чибота не съумя с опита си за акробатично изпълнение.

В 58-ата минута Берое се спаси като по чудо! Марселиньо стреля с глава след центриране от корнер, а вратарят Перниш успя да избие топката, която се отклони в напречната греда, Кешерю опита да направи добавка от метър с глава, но бранител на гостите блокира и топката излезе в корнер.

След точно час игра "орлите" успяха да изравнят. Вандерсон комбинира с Каули Оливейра пред наказателното поле на Берое, а бразилецът премина покрай бранител и с хубав удар по земята изравни – 1:1!

120 секунди по-късно и обратът стана факт. Мавис Чибота направи чудесен индивидуален пробив и премина почти през цялата защита на старозагорци и не остави шансове на Перниш с хубав изстрел – 2:1!

В 73-ата минута Макоута опита да изненада Владо Стоянов с хубав удар отдалеч, но стражът на Лудогорец плонжира и спаси. Малко след това и резервата Мартин Камбуров опита шут, който бе уловен от Владо Стоянов.

Десет минути преди края на срещата Лудогорец вкара третигол, който обаче бе отменен заради засада. Каули Оливейра намери Вандерсон, който стреля от воле извън наказателното поле,

Перниш изби топката, а при добавката Кешеру я прати в мрежата, който обаче бе в нередовна позиция.

ЛУДОГОРЕЦ – БЕРОЕ 2:1

0:1 Алиун Фал 28'

1:1 Каули Оливейра 60'

2:1 Мавис Чибота 62'

Стартови състави на двата отбора:

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): 27. Владислав Стоянов – 3. Антон Недялков, 21. Драгош Григоре,  5. Георги Терзиев, 4. Сисиньо - 12. Анисе Абел,  18. Светослав Дяков (к), 84. Марселиньо – 13. Мавис Чибота, 88. Вандерсон, 95. Каули Оливейра​

Старши треньор: Павел Върба

БЕРОЕ (4-4-1-1): 12. Душан Перниш – 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 10. Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал, 17. Ибрахима Конте, 20. Стив Перейра, 22. Октавио Мерло, 27. Крум Стоянов, 59. Ахмед Тоуба, 73. Иван Минчев​

Старши треньор: Димитър Димитров