Ахмед Емин трябвало да убие Доган
Камен Костадинов   
Източник: БГНЕС/Любомир Спиров

Смятам, че задачата на Ахмед Емин е била да убие Ахмед Доган и просто нервите му не са издържали.

Това каза Камен Костадинов от ДПС тази сутрин по Би Ти Ви за смъртта на Емин.

"Имаме косвени доказателства за това – поведението му, държанието му, обясненията и лъжите му, това, че е казал на секретарката на Доган, че ще се качат заедно, а се е качил сам.

Има много неотговорени въпроси, на които ДПС търси отговор.

Разследващите органи не горят от желание да разкрият истината, затова ние направихме вътрешно разследване, като разговаряхме с хора, близки до него, но нямаме доказателства", каза още той.

Има много въпросителни, които към онзи момент правят впечатление, като проблема с прословутото тефтерче, което е намерено още при самия оглед.

Но три дни на обществото не беше съобщено за съществуването му, припомни Костадинов.

Според него информацията за това тефтерче просто е била скрита от тогавашния главен секретар Павлин Димитров, който обявил за него след три дни.

Изкуствено се създаде една истерия в обществото тогава, спомни си още Костадинов.

Запитан какво е провокирало Ахмед Емин да напише: "Аз не съм предател", той каза, че се надява истината да бъде разкрита и да се разбере дали той е имал съпричастност към службите и откога.

Очевидно разследването не е правено, както трябва, като по думите му отговорът на въпросите, които изникват около смъртта му, трябва да бъдат дадени от разследващите органи.

ДПС винаги е давала обективна оценка на Бойко Борисов, като МВР и Цветанов винаги са се ползвали с подкрепа от ДПС, уточни още той.

Костадинов смята, че Ахмед Емин е бил внедрен в ДПС и е шпионирал Ахмед Доган. След неговото самоубийство ДПС се натъква на множество факти затова, обясни още Костадинов.

Запитан какво знае за Алексей Петров, той каза, че почти нищо не е знаел за него, преди да той самият да стане служител в ДАНС.

"Имаме информация, че Емин и Петров са се срещали и това се установява в разговори, но нямаме доказателства затова.

Ако Доган е имал някаква информация за такива срещи, щеше да постави въпроса директно, нямаше да премълчи", убеден е Костадинов.

Ахмед Емин е бил притиснат да постави край на живота си и е бил поставен в тежка преса, от една страна е стояла неговата партийна принадлежност, а от друга страна – хора, които са го притискали, поради някаква зависимост, отбеляза още Костадинов.

Изводите са, че това е човек, който не се е намирал в нормално състояние, смята още Костадинов.

На въпрос под каква форма името Алексей Петров е присъствало в ДПС, Костадинов каза, че това е станало след самоубийството на Емин.

Запитан защо лидерът на ДПС Ахмед Доган не присъстваше на погребението на Емин, Костадинов коментира, че може би Доган е имал някакви усещания или отговор на някои въпроси още тогава, може би е имал някакво усещане за нещата.

Явно сблъсъкът в службите е прелял и затова беше убит Ахмед Амин, заяви в студиото на Новините на PRO.BG Осман Октай, бивш заместник-председател на ДПС. Според него

смъртта на Ахмед Емин е била предупреждение за лидера на ДПС

Ахмед Доган. Ахмед Емин беше ключов човек, който обслужваше връзката на ДПС с политически централи и групировки.

Не случайно той плати такава висока цена, допълни Осман Октай.

Октай предположи, че може би Ахмед Доган е поискал повече от Тройната коалиция отколкото му се полага и затова е трябвало да бъде сплашен.

Доган обслужва определени групировки, а те му дават определени избирателни региони. Доган е контролиран от групировките, които са свързани разбира се със службите, допълни Осман Октай.

Всички знакови убийства са извършени от службите. Ето защо нито едно знаково убийство не е открито до днес.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Броят на жертвите при пожара в Хонконг достигна 159 души

Броят на жертвите при пожара в Хонконг достигна 159 души

Свят Преди 15 минути

Около 30 души все още са в неизвестност

НС не свали имунитета на Йордан Тодоров от "Възраждане"

НС не свали имунитета на Йордан Тодоров от "Възраждане"

България Преди 26 минути

Няма от какво да се срамуваме, няма да си дадем имунитетите, за да угодим на вашата политическа воля да упражнявате поредната репресия, заяви Цвета Рангелова

Кои са най-честите симптоми на COVID-19 през декември 2025 г.

Кои са най-честите симптоми на COVID-19 през декември 2025 г.

Любопитно Преди 47 минути

Лекари съветват, ако имате някой от тези симптоми - тествайте се

Каква е цената на рибата дни преди Никулден

Каква е цената на рибата дни преди Никулден

България Преди 52 минути

Повечето клиенти залагат на традиционния шаран

Горещо събитие в Ню Йорк: Пожарникарите от календара на FDNY очароваха фенове

Горещо събитие в Ню Йорк: Пожарникарите от календара на FDNY очароваха фенове

Свят Преди 56 минути

Пожарникари, които красят мъжкия и женския календар за 2026 г., посрещнаха посетителите с усмивки и впечатляваща физическа форма в магазин Fire Zone в Мидтаун

Сиена Милър очаква бебе №3

Сиена Милър очаква бебе №3

Любопитно Преди 1 час

Милър показа коремчето си в прозрачна бяла рокля

Успяла ли е Русия да завладее Покровск?

Успяла ли е Русия да завладее Покровск?

Свят Преди 1 час

Русия твърди, че е поела контрола над Покровск, докато украинската армия отрича

<p>Италианският моден гигант Prada купи&nbsp;Versace с отстъпка</p>

Италианският моден гигант Prada купи Versace на значително по-ниска цена

Свят Преди 1 час

Сделката е на стойност 1,38 млрд. долара

,

Яйце на Фаберже беше продадено за рекордните 22,9 млн. британски лири на търг

Любопитно Преди 1 час

Яйцето се отваря и във вътрешността му се разкрива малка кошничка с цветя, символизиращи пролетта

Борисов с видеообръщение: Повече никой няма да се катери по ГЕРБ

Борисов с видеообръщение: Повече никой няма да се катери по ГЕРБ

България Преди 1 час

Това заяви в свое видео обръщение в социалните мрежи лидерът на ГЕРБ

Търсенето на изчезналия полет MH370 се подновява

Търсенето на изчезналия полет MH370 се подновява

Свят Преди 1 час

Полет MH370 - "Боинг 777" изчезна на 8 март 2014 г.

Ескалацията след протеста в София: 14 обвинени, 10 задържани до 72 часа

Ескалацията след протеста в София: 14 обвинени, 10 задържани до 72 часа

България Преди 1 час

Събраните до момента доказателства сочат, че обвиняемите са извършили хулигански действия, грубо нарушаващи обществения ред

Ели Голдинг е бременна с второто си дете!

Ели Голдинг е бременна с второто си дете!

Любопитно Преди 1 час

Това е първото дете на Голдинг и приятеля ѝ Бо Миниар

Съюзниците от НАТО обещаха нови големи покупки на американски оръжия за Украйна

Съюзниците от НАТО обещаха нови големи покупки на американски оръжия за Украйна

Свят Преди 2 часа

Външните министри от 32-те страни членки на Алианса се събраха в Брюксел

Риана се възхити от актьорския талант на ASAP Rocky

Риана се възхити от актьорския талант на ASAP Rocky

Любопитно Преди 2 часа

Риана изрази възхищението си от актьорския талант на ASAP Rocky, който през 2025 г. играе в „Highest 2 Lowest“ и „If I Had Legs I'd Kick You“, като го нарече „изумителен“ на червения килим на наградите „Готъм“

"Путин смята, че печели": Защо Русия няма да се съгласи с последния план за мир в Украйна

"Путин смята, че печели": Защо Русия няма да се съгласи с последния план за мир в Украйна

Свят Преди 2 часа

След продължителната среща между Путин и делегация, изпратена от Тръмп, няма признаци за пробив в мирните преговори за Украйна