Н яма значение колко време прекарвате с децата си, докато са малки, но когато станат тийнейджъри, трябва да предвиждате по шест часа с тях седмично, за да не излязат от контрол, съобщи в. "Дейли телеграф".
Международно изследване установи, че при децата на възраст от 3 до 11 години прекараното време с родителите не се отразява на постиженията им в училище, на поведението и емоционалното им състояние. За по-големите обаче е важно времето, отделено им от майките и бащите им.
При шест часа семейно време седмично намалява лошото поведение, приемът на алкохол и наркотици, а успехът в училище се повишава.
Учените от университета на Торонто и университета в Боулинг грийн в Охайо са анализирали дневници за разпределението на времето на национално представителна извадка деца, с отделяното от родителите им време и резултатите им, когато децата са били на 3 до 11 години през 1997 г. , и през 2002 г., когато те са били на възраст от 12 до 17 години.
Учените не са разграничавали между активно прекарано време с децата - разговор или някакво занимание и просто стоене в една стая заедно с тях.
При малките деца най-голямо значение има стресът на майката.
Според учените жените, които чувстват угризения, че не отделят достатъчно време на децата си, може да влошават положението, защото тревожността се отразява по-зле на малките, отколкото прекараното време с родителя.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!